Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lauristin: kui alkomull lõhkeb, tõuseb ka sotside reiting

Marju Lauristin.
Marju Lauristin. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Staažika sotsiaaldemokraadi Marju Lauristini hinnangul on sotside reitingut kahandanud avalikkusele sisendatud väärarvamus, nagu tegeleksid just sotsid maksudega, kuigi see on hoopis koalitsioonipartner IRL-i teema.

Sotsiaaldemokraatide reiting on langenud kaheksale protsendile, Jevgeni Ossinovskit tahaks peaministrina näha vaid kolm protsenti ehk ka paljud sotside valijad, ei näe teda sel kohal. Marju Lauristin, mida peaks teie hinnangul erakond ette võtma?

Peaministrina nähakse seda, kellel selleks on reaalne võimalus, see ei ole populaarsusreiting. Erakonna reitingu suhtes on kahe küsitluse tulemused (Turu-uuringute küsitluse järgi 8 protsenti, Kantar Emori järgi 10,8 protsenti - toim) väga erinevad. Arvan, et tegelik olukord on vahepealne - väike langus vea piires. Muidugi on siin põhjust muretsemiseks ja enesekriitikaks. Olen kindel, et sotside uue peasekretäri jõupingutused muuta efektiivsemaks erakonna sisest ja ka väljapoole suunatud erakonna poliitika kriitilist arutelu kannavad peatselt vilja.

Kas näete erakonna kehval käekäigul vastutust ka erakonna juhil Jevgeni Ossinovskil?

Ossinovski juhitud sotside algatusel ja toetusel on valitsuses viidud ellu Euroopa Liidus parimat peretoetuste poliitikat, tagatud ümberõpe neile, keda ähvardab töökoha kadumine, saavutatud lasteaednike, kultuuritöötajate ja päästeametnike palgatõus, astutud olulisi samme tuleõnnetuste ennetamiseks ja liiklussurmade vähendamiseks, suurendatud enamuse töötajate tulumaksuvaba miinimumi.

Olen kindel, et alkomulli lõhkedes jõuab avalikkuseni teadmine sotsiaaldemokraatliku poliitika tegelikust panusest Eesti inimeste turvatunde ja heaolu parandamisesse.

Sotside reitingut on mõjutanud avalikkusele sisendatud arvamus, nagu tegeleksid just sotsid  maksudega, kusjures maksudega ei tegele sotsiaalminister ega ükski teine sotsiaaldemokraatlik minister, vaid hoopis IRL-i esindaja. Tulumaksu osas saigi teoks IRL-i versioon, alkoholiaktsiisi osas on Ossinovski korduvalt rõhutanud, et selle tõus on olnud liiga suur ja ta pooldab selle vähendamist. Seda, et rahva tervise huvides on olnud õige alkoholitarbimist ja reklaamimist piirata, ei vaidlusta ükski Eesti tulevikust hooliv inimene. 

Kas Ossinovski tuleks erakonna juhi kohalt välja vahetada?

Ei. 

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: