Saaremaa-Hiiumaa jäätee loodetakse avada nädala pärast ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kuni asendusliini loomiseni pääsesid hiidlased neljapäeval kodusaarele siiski ainult meritsi Saaremaa kaudu või lennukiga.

TTÜ Meresüsteemide Instituudi prognoos merevee taseme kohta ei tõota hiidlaste jaoks ka järgnevaks ööpäevaks midagi head, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Neljapäeva hommikul Hiiumaale jõudma pidanud post ja värske toidukraam jõudis saarele alles pärastlõunaks ja see sai toimuda ainult Saaremaa kaudu.

"Pole valikut, otse ei saa ju. Jää ei kanna ja laev ei käi. Hommikul tulime Saaremaale ja nüüd siit Hiiumaale," rääkis Triigi sadamas olnud veokijuht Alari.

Veokijuht Kerdi sõnul rikub selline ringiga sõitmine kõige rohkem töö- ja puhkeaja seadust. "See on praegu peamine probleem," märkis ta.

Hiiumaa-Saaremaa jäätee annaks hiidlastele vabama võimaluse mandrile pääsemiseks, kuigi pisut suurema ringiga.

Jäätrassi avamiseks on vajalik minimaalne jää paksus 24 sentimeetrit. Nädal tagasi tehtud jääuuringud näitasid Soela väina jää minimaalseks paksuseks 14 sentimeetrit ja teedemehed tookord Hiiumaale välja ei jõudnudki.

Neljapäeval käidi uuesti jääluurel. Eesti Teede teetöölise Kaupo Villsaare kinnitusel jõuti täna Hiiumaale välja.

"Tohutu rüsijää, tööd on palju. 19 sentimeetrit oli kõige nõrgem koht, aga paksem oli vist 35 sentimeetrit," kirjeldas Villsaar jääolusid.

Maanteeamet teatas, et reedel alustataksegi Hiiumaa ja Saaremaa vahelise jäätrassi rajamist ehk selleks vajalike täiendavate ja täpsemate jääuuringute tegemist.

Võimalusel loodetakse soodsate ilmastikutingimuste püsimisel Saaremaa-Hiiumaa jäätrass avada ehk nädala pärast.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: