Hiiumaa ja mandri parvlaevaühendus käib ajutiselt Virtsu sadama kaudu ({{commentsTotal}})

{{1519918740000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Parvlaevaliiklus Hiiumaa ja mandri vahel katkes neljapäeval taas madala veetaseme tõttu. TS Laevad paneb ajutiselt praami sõitma Heltermaa ja Virtsu liinile.

Majandusminister Kadri Simson ütles ERR-ile, et esimene praam pannakse teele juba neljapäeva õhtul. Ülesõit kestab umbes kolm ja pool tundi, kuid jää tõttu kestab esimene sõit kauem.

"Koostöös TS Laevadega oleme kokku leppinud, et hiidlased saavad mandrile Heltermaalt Virtsu. Virtsu on see sadam, kust tavaliselt Saaremaa parvlaevad väljuvad," ütles Simson "Aktuaalsele kaamerale".

"Täna tuleb esimene praam Heltermaalt mandrile. See esimene reis võib olla pikem, sest esmakordselt tuleb läbi tulla jääst. Aga see esimene sõit on kantud eelkõige sellest, et eelkõige on mures Hiiumaa ettevõtjad, et nende kaup on jäänud Hiiumaale seisma ja ei pääse nii kiiresti mandrile kui harjutud ollakse," lisas minister.

Parvlaev Tiiu väljub neljapäeva õhtul kell 20.00 Heltermaalt Virtsu ning võtab peale nii reisijaid kui ka sõidukeid.

Järgmised reisid toimuvad reedel kell 08.00 väljumisega nii Heltermaalt kui ka Virtsust.

Reisid jätkuvad kuni laevaliikluse taastumiseni Rohuküla-Heltermaa liinil.

Pileteid müüakse Heltermaal kassast ja Virtsust väljunud reisidele suunatakse inimesed pileti eest maksma pärast reisi Heltermaal.

Parlaev Leiger väljub kell 19.30 neljapäeval Rohukülast ja suundub Heltermaale ning võtab peale vaid reisijaid ilma sõidukiteta. Reedel teenindab parvlaev Leiger ka Heltermaa-Virtsu liini.

"Hiidlastele laevaühenduse loomine Hiiumaa ja mandri vahel on väga oluline. Seetõttu oleme leidnud koostöös Maanteeameti ja Veeteede Ametiga lahenduse, avades liini Heltermaa ja Virtsu vahel," ütles TS Laevad juhatuse esimees Jaak Kaabel.

Täpsemat infot saab TS Laevade kodulehelt praamid.ee.

Samuti on tihendatud Kärdla-Tallinna lennuliiklust ja Triigi-Sõru laevagraafikut.

Lennugraafikus on lisalend

Transaviabaltika teatas, et reedeses lennugraafikus on Hiiumaa suunal ka ennelõunane lisalend.

"Hiiumaa vallavalitsuse tellimusel ja Maanteeameti kinnitusel lisandub homsesse suursaari teenindava lennuettevõtte graafikusse ka ennelõunane lend. Homme, 2. märtsil väljub lend Tallinnast Kärdlasse kell 10.30 ja Kärdlast Tallinnasse kell 11.15," teatas ettevõte.

Transaviabaltika kodulehel www.saartelennuliinid.ee on praegusest hetkest avatud ka reede ennelõunastele lisalendudele piletimüük.

Reede pärastlõunased Transaviabaltika lisaväljumised kell 15.00 Tallinn-Kärdla ja 15.45 Kärdla-Tallinn on välja müüdud.

Toimetaja: Merili Nael, Taavi EilatHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: