Saaremaa ja Hiiumaa vahel avati jäätee ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1520490660000 | amCalendar}}
Foto: Juhan Hepner/ERR

Neljapäeva hommikul avati Tärkma–Triigi ehk Saaremaa–Hiiumaa vaheline jäätee.

Jäätee pikkusega 16,7 km on avatud valgel ajal kell 8 - 17.30. Jääteele pealesõit toimub Saaremaal Triigi sadama kõrvalt ja Hiiumaal Tärkma sadama kõrvalt. Jäätee trassikoridor on märgistatud kadakatega. Teed hooldab AS Eesti Teed, sõita tohivad jääteel sõidukid massiga kuni 2,5 tonni.

"Sel aastal on meil hästi läinud, sest õnnestus avada ka neljas jäätee," lausus maanteeameti lääne regiooni hooldevaldkonna juht Hannes Vaidla. "Loodame, et külm püsib ning soovijad saavad jääteid veel mõnda aega kasutada."

Kui kauaks jäätee avatuks jääb, ei oska maanteeameti lääne regiooni peaspetsialist Aivar Valdna esialgu öelda.

"See võib olla ühest tunnist, mitme nädalani. Ei oska öelda. Kui me tegema hakkasime, oli ju ilmaprognoos, mis näitas mitmeks nädalaks külma, aga nüüd on ilmaprognoosi ära keeranud ja ei oska üldse ennustada. /.../ Pidevalt kontrollitakse ja vastavalt ilmale tehaksegi see otsus," rääkis ta "Aktuaalsele kaamerale.

Eesti Teede Saaremaa teemeister Jüri Lember ütles, et varasematel aastatel on olnud jää kvaliteet parem. "Rüsijääd on palju. Mitmed kohad, sellised poolekilomeetrised lõigud tuli freesida. Varasematel aastatel on jää kvaliteet olnud parem, aga sõita kinnitab," ütles ta.

Viimati sai mööda jääd kahe saare vahel liikuda seitse aastat tagasi, kui talv võimaldas Eestis avada kõik seitse riiklikku jääteed.

Maanteeamet teatas, et sel aastal jäävad avamata Heltermaa–Rohuküla, Kihnu–Lao ja Kuivastu–Virtsu vahelised jääteed.

Vastavalt ilmastikuoludele võib ette tulla jääteede erakorralist sulgemist. Jääteede hetkeolukorda saab vaadata maanteeameti jääteede kaardilt, mida täiendatakse uue info korral. Sõidukijuhtidel palume rangelt kinni pidada trassile paigaldatud liikluskorraldusest ja jääteel liiklemise korrast, lisas maanteeamet.

Toimetaja: Indrek Kuus, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: