Kohtla-Järvel suri kaks inimest vingugaasi mürgistusse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1520009700000 | amCalendar}}

Päästeamet sai reedel väljakutse Ida-Virumaale Kohtla-Järvele, kus oli kortermajas gaasileke. Sündmuskohalt leiti kahe inimese surnukehad.

Reedel kell 9.21 sai häirekeskus teate selle kohta, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Lehola tänaval on gaasiküttega kortermajas kokku kukkunud noor naine. Kannatanu ja teataja sümptomite põhjal võis oletada, et korteris on vingugaasi sisaldus eluohtlikult kõrge.

Kohale läinud päästemeeskond mõõtis korteri õhus oleva vingugaasi kontsentratsiooni ja see oli üle normi. Päästjad kutsusid kohale gaasiteenistusfirma.

Ettevõte keeras gaasikraani kinni, päästjad tuulutasid toa ja seejärel mõõtsid uuesti vingugaasi taset, mis oli langenud normi piiresse. Päästjad kontrollisid üle ka kõik teised korterid, kuhu neil oli võimalik sisse pääseda ning inimesed evakueeriti ohu möödumiseni majast välja.

Seejärel teostati ka kolmas, lõplik mõõtmine, millega tuvastati, et vingugaasi tase on normis ja inimesed lubati tagasi korteritesse.

Sündmuskohale jäi gaasiteenistusfirma, kes viis läbi omapoolseid toiminguid, et selgitada välja olukorra tekkepõhjus ja seejärel kõrvaldada probleem.

Kiirabi kontrollis üle ka kõrvalkorteris viibinud seitsmekuuse lapse, kellel olid tekkinud hingamisraskused.

Mõni tund hiljem, kell 17.13 teavitati häirekeskust, et samast majast on leitud oma korterist vingumürgistuse kahtlusega teadvuseta mees ja kaks elutunnusteta inimest.

Kiirabi kinnitas kohapeal kahe inimese, 48-aastase naise ja 28-aastase mehe hukkumise. Kiirabi viis teadvuseta 52-aastase mehe haiglasse ja kontrollis veel üht kortermaja elanikku, kes kaebas halva enesetunde üle.

Kohal käinud päästemeeskond normist kõrgemat vingugaasi kontsentratsiooni ei tuvastanud.

Hukkumiste põhjuse selgitab välja kohtumeditsiini ekspert, sündmuskohal tegutsesid kriminalistid.

Hukkunud asusid korteris, mis paiknes selle korteri all, kuhu tehti hommikune väljakutse. Korterisse, kust hukkunud leiti, ei saanud päästjad hommikul sisse.

Päästjad rääkisid hommikul naabritega, kelle sõnul oli korteri elanik korterist lahkunud. Samuti kontrollisid päästjad seda korterit õuest läbi akna, kuid ei näinud, et keegi oleks korteris olnud. Seejärel andsid nad naabritele info, et kui korterielanik koju tagasi saabub, peab ta oma ruumid tuulutama.

Majas on gaasiteenistusfirma poolt gaas kinni keeratud, kuni Tehnilise Järelevalve Amet on teostanud ekspertiisi ja lubanud jätkata gaasiseadmete kasutamist.

Õhtul teostasid päästjad veel ühe vingugaasi taseme mõõtmise. Vingugaasi tase oli normi piires ja seejärel lubati inimesed tagasi oma korteritesse, kuid neil on keelatud kütmiseks ja vee soojendamiseks gaasi kasutada.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: