X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Haaberstis leiti eramajast kahe lapse gaasimürgistuse kahtlusega surnukehad

{{1539458760000 | amCalendar}}

Laupäeva õhtul leiti Tallinnas Haaberstis eramajast kahe lapse gaasimürgituse kahtlusega surnukehad. Gaasileke tuvastati 17 majas. Praguseks on gaasitrass osaliselt suletud.

Kell 18.11 sai häirekeskus teate, et Tallinnas Kakumäe elamurajoonis leiti eramajast nelja- ja seitsmeaastase lapse surnukehad. Esialgsetel andmetel on tegu gaasilekkega ning laste surma põhjustas gaasimürgitus.

Väljakutsele reageerisid politsei, kiirabi ja päästjad. Kiirabi toimetas samast majast haiglasse tervisekontrolli kaheaastase lapse ning laste vanemad.

Hetkel on teada, et sama ridaelamu teises pooles oli samuti gaasileke, seal viibinud inimesed viga ei saanud.

Päästjad kontrollivad sama gaasitrassiga ühendatud maju veendumaks, et ühegi teise maja elanikud ei ole ohus. Konkreetne gaasitrass varustas kolme tänavat, kus praeguseks on tuvastatud gaasileke kokku 17 majas.

Päästjad on nende elanikega kontakti saanud ja nende majade elanikud viga saanud ei ole. Kõnealuste tänavate gaasikraanid on hetkel kinni keeratud ja päästjad jätkavad kontrolli majades.

"Sündmuskohal teevad tööd politseinikud, eksperdid ja päästetöötajad, et välja selgitada kõik juhtunuga seotud asjaolud. Avaldan kõikide ametkondade nimel sügavat kaastunnet hukkunud laste vanematele ja lähedastele," sõnas Põhja prefektuuri operatiivjuht Valter Pärn ööl vastu pühapäeva.

Pühapäeva ennelõunal ütles päästeameti vastutav operatiivkorrapidaja Toomas Kääparin ERR-ile, et ohutuse mõttes jäi osadele majapidamistele gaas suletuks. "Sulgesime osaliselt gaasitrassi ja tegime uuesti kontrollmõõtmisi ning seejärel enam lekkeid ei tuvastanud," lausus ta.

Millal 17 majapidamist gaasi tagasi saavad ei osanud ta öelda. Pühapäeval lähevad kohale tehnilise järelevalveameti esindaja ja gaasitrassi haldaja.

Valter Pärn lisas, et gaasilekke põhjuste välja selgitamiseks alustati uurimine, mida viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo lastekaitse grupp ning juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Andra Sild lisas, et kõik traagilise sündmuse asjaolud selgitatakse välja uurimises. "Esialgse info pinnalt on alust arvata, et kriminaalmenetlus keskendub eelkõige sellele, kas majja paigaldatud gaasisüsteem ja selle kontroll vastas kõigile nõuetele."

Sealset piirkonda varustab gaasiga ettevõte Tehnovõrkude Ehitused OÜ, kellelt saavad elanikud lisainfot ööpäevaringselt numbril 53320812.

Päästeamet tuletab meelde, et gaasiseadmeid tuleb kontrollida ja hooldada vähemalt kord aastas.  Gaasilekke esinemisel tuleks avada koheselt uksed ja aknad ning kutsuda kohale vastav tehniline abi lekke asukoha tuvastamiseks. Sümptomite jätkumisel või terviseseisundi halvenemisel tuleks kutsuda kiirabi.

Gaasimürgistuse sümptomid on, oksendamine, pearinglus, peavalu, topeltnägemine ja uimasus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: