Värske uuring näitab soolise palgalõhe vähenemist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Palgalõhe.
Palgalõhe. Autor/allikas: Euroopa Komisjon

2016. aastal oli Eestis sooline palgalõhe 25,3 protsenti, mis on üle pooleteise protsendi võrra väiksem kui 2015. aastal, selgub Eurostati äsja avaldatud uuringust.

Veel paar aastat tagasi ulatus sooline palgalõhe Eestis ligi 30 protsendini, kuid viimase paari aastaga on see mõõdukas tempos vähenenud, teatas sotsiaalministeerium.  

Palgalõhe kahanemist on mõjutanud ka asjaolu, et statistikaameti andmetel on viimastel aastatel tõusnud juhtivatel ametikohtadel töötavate naiste osakaal, mis omakorda peaks avaldama mõju naiste palkadele.

Eurostati andmetel on 2016. aastal suurim langus soolises palgalõhes toimunud hulgi- ja jaekaubanduse valdkonnas. Tööjõu-uuringu andmed näitavad, et viimastel aastatel on hulgi- ja jaekaubanduses tõusnud naiste osakaal, kes on juhtival ametikohal. 2016. aastal tõusis mõnevõrra ka naistest tippspetsialistide osakaal. 

2016. aastal oli sooline palgalõhe Eestis viimase 11 aasta madalaim ehk 25,3 protsenti, 2015. aastal 26,9 protsenti, 2014. aastal 28,1 protsenti ning 2013. aastal 29,8 protsenti.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: