Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti tõusis Euroopa kõige ohutuma liiklusega riikide hulka

Liiklusõnnetus Tallinn-Narva maanteel.
Liiklusõnnetus Tallinn-Narva maanteel. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Eestis hukkus mullu liikluses 36 inimest miljoni elaniku kohta, millega on Eesti Euroopa Liidu riikide seas paremuselt kuuendal kohal.

"Eesti on teinud muljetavaldava edasimineku oma liiklusohutuse näitajates. Kui 2016. aastal oli Eesti liiklussurmade näitaja veel üle Euroopa Liidu keskmise, siis eelmisel aastal oli see 36 hukkunut, mis on Euroopa Liidu kuues tulemus," märkis teisipäeval EL-i liiklusstatatistika avaldanud Euroopa Komisjoni pressiteenistus.

Kõige turvalisem liiklus on Rootsis, kus hukkus 25 inimest miljoni elaniku kohta. Ühendkuningriigis oli see näitaja 27, Hollandis 31, Taanis 32 ja Iirimaal 33 hukkunut miljoni inimese kohta. Eestist jäid tahapoole ka Saksamaa ja Soome, kus hukkus mullu vastavalt 38 ja 39 inimest miljoni elaniku kohta. Lätis ja Leedus olid samad näitajad 70 ja 67 liikluses hukkunut miljoni inimese kohta.

Mullu hukkus esialgsetel andmetel liikluses 48 inimest, mis on Eesti läbi aegade kõige madalam arv. Politsei- ja piirivalveameti andmetel juhtus mullu kokku 1388 rasket liiklusõnnetust, milles sai vigastada 1703 inimest ja hukkus 48. Võrreldes tunamullusega vähenes inimkannatanutega liiklusavariide arv 75 võrra, hukkunute arv vähenes 22 võrra ning viga saanuid oli 140 vähem.

Eesti on käesoleva kümnendi üks kõige enam liiklussurmasid vähendanud riik. Aastatel 2010-2017 vähenes Eestis liiklussurmade arv 39 protsenti. Sama näitaja oli suurem ainult Kreekas, kus hukkunute arv vähenes 41 protsenti. 2017. aastal suri Kreekas liiklusõnnetustes 69 inimest miljoni elaniku kohta, selgub Euroopa Komisjoni statistikast.

Euroopa Komisjoni andmete kohaselt hukkus Euroopa Liidus mullu 25 300 inimest, mida on 300 võrra ehk 2 protsenti vähem kui aasta varem. Võrreldes 2010. aastaga on EL-is liiklussurmasid 6200 võrra ehk 20 protsenti vähem. Mullu sai liikluses viga umbes 135 000 inimest ning liiklusõnnetuste tõttu said liikmesriikide ühiskonnad kokku hinnanguliselt 120 miljardi euro ulatuses sotsiaalmajanduslikku kahju.

Keskmiselt hukkus Euroopa Liidu teedel mullu 49 inimest miljoni elaniku kohta, millega on Euroopa teed maailma kõige turvalisemad.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: