X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Artur Talvik "Ringvaatele": ma ei kandideeri Vabaerakonna juhiks

{{1524843180000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Vabaerakonna esimees Artur Talvik ütles reedel ETV saatele "Ringvaade", et ta ei kandideeri 12. mail uuesti Vabaerakonna esimeheks.

"Olen mitu päeva mõelnud sügavalt ja täna otsustasin, et ei kandideerigi Vabaerakonna juhi kohale," sõnas Talvik "Ringvaates".

Tema sõnul on selleks mitu põhjust. "Kõigepealt ilmselt ikkagi mure Vabaerakonna enda pärast. Viimased päevad on näidanud, et see rabelemine või nägelus kipub väga räpakaks minema, mis võib viia selleni, et me seisame Vabaerakonnaga lõhkise küna 13. mail ehk pärast valimisi. Ehk üks mittekandideerimise põhjus on see, et Vabaerakond siiski alles jääks, et raputada Vabaerakonna inimesi ja tuletada neile meelde seda, miks me Eesti poliitikasse tuleme," põhjendas ta.

"Minu seisukohalt need võtted, mis on esimehe võitluses käiku läinud, meenutavad väga kartellierakondlikke poliittehnoloogilisi võtteid. Kui Vabaerakond hakkab selliseid kasutama ja unustab ära, et nad tulnud siia Eestit paremaks tegema, Eesti inimeste elu paremaks tegema, siis see on Vabaerakonna hukatus ja kõva pauk kogu Eesti poliitikale," lisas ta.

Talvik kinnitas, et jääb esialgu Vabaerakonda edasi ega kavatse liituda teiste olemasolevate erakondadega.

"Ma jään Vabaerakonda, vähemalt kindlasti esialgu. Loodan, et minu käik raputab ja paneb inimestele mõistuse paika. See on võib-olla viimane lootus, aga äkki siiski on võimalik ja ma aitan selleks kaasa, et see oleks võimalik," ütles ta.

"Ma kindlasti ei liitu mõne praegu eksisteeriva erakonnaga. Ma veaks minu paljusid toetajaid alt, kui niimoodi ära hüppaks. Praegu ei hüppa ära, praegu üritan n-ö viimast käiku sisse tõmmata. Aga mis edasi saab, seda näitavad peävad. Kindlasti ütlen, et olemasolevatesse parteidesse ma ei astu. Sellist ülehüppamist ma ei tee," rääkis Talvik.

Ta lisas, et kavatseb kindlasti Eesti poliitikas jätkata.

Samuti usub Talvik, et Vabaerakond, vähemalt mingil kujul, pääseb ka järgmisse riigikogu koosseisu.

Vastates saatejuhi küsimusele, kas ta toetab erakonna juhi valimisel Andres Herkelit, ütles Talvik, et ta ilmselt jätab seekord hoopis hääletamata.

Reedel teatas ka riigikogu liige Monika Haukanõmm, et ta ei kandideeri Vabaerakonna esimeheks, ehkki mitmed erakonnakaaslased seda soovisid.

Seega on reede õhtuse seisuga jäänud kandideerima riigikogu liige ja erakonna esimene esimees Andres Herkel, infotehnoloog Tarmo Kaldma ja ettevõtja Olev Vaher.

Kandidaate saab esimehe kohale ja juhatusse üles seada reede südaööni, samuti on võimalik oma kandidatuur taandada.

Toimetaja: Urmet Kook, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: