Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vabaerakonna juhiks pürgib neli inimest

Vabaerakonna esimehe kohale on end üles seadnud neli kandidaati. Need on riigikogu liikmed Artur Talvik ja Andres Herkel ning info-tehnoloog Tarmo Kaldma ja ettevõtja Olev Vaher. Kandidaate saab üles seada reedeni.

Vabaerakonna praegune juht Artur Talvik ja endine esimees Andres Herkel on ainsate kandidaatidena juba väidelnud erakonnasisetel debattidel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Andres Herkel rääkis enda ja Artur Talviku erinevustest. "No võibolla, Arturil on neid kõlavaid loosungeid rohkem, aga ta võib-olla alati päris täpselt ei tea, kuidas neid realiseerida. Ma usun, et minul seda kogemust on pisut rohkem," rääkis Herkel.

Artur Talviku hinnangul on erinevus selles, et tema näeb Vabaerakonda kui poliitililist liikumist.

"Võib-olla Andres Herkel pigem tahaks ehitada ühte veel parteid ja ma arvan, et see tänases poliitilises maastikus ei ole õige. Ka just see mis toimub mujal Euroopas - on näha, et poliitilised liikumised on need, mida rahvas usaldab rohkem," lausus Talvik.

Vabaerakonna küsimus on, kuidas pääseda sisse riigikogu ustest, sest nende reiting on terve selle aasta jooksul jäänud allapoole valimiskünnist.

Vabaerakonna valimisprogramm on valmimas ja võimalikku valimiste põhisõnumit näevad endine ja praegune esimees praegu erinevalt.

"Me seisame Eesti eest, kus on inimestel rohkem vabadusi, vähem bürokraatilisi piiranguid, igasuguseid regulatsioone, ametnikud on inimestele abiks, mitte ei kiusa neid," selgitas Talvik.

Herkel ütles välja ka oma sõnumi. "Mina olen ühe sõnumi välja öelnud sissepoole ja see on, et hoiame kokku. Ühiskonnas, kus vanadel ei ole hea elada, ei sünni ka lapsed niimoodi ja ei ole ka noortel hea elada ja vastupidi," sõnas Herkel.

Talviku ja Herkeli jutt ei veena kõiki vabaerakondlasi. Samuti esimeheks kandideeriv Tarmo Kaldma tahab, et erakonna juht esineks resoluutsete seisukohtadega.

"Praegu see endine esimees on nagu üldse selline väga pehme inimene, Artur Talvik nüüd on natuke parem olnud, aga ka nagu midagi jääb puudu. Prooviks siis mingeid reoluutsemaid asju sinna ette lükata," ütles Kaldma.

Kaldma selgitas, et seisukohad ei saa olla vahepealsed, vaid neid peab saama kas toetada või neile vastu olla. Sõnumite selguse nimel kandideerib esimeheks ka ettevõtja Olev Vaher.

"Ma arvan, et oleks parem, kui inimene, kes oskab ennast paremini väljendada. Herkel mind ei kõnetanud ja Artur vahel puterdas," lausus Vaher.

Vabaerakonna esimees valitakse 12. mail.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: