Erakonna esimehest toetajaliikmeks - Artur Talviku tsitaatide TOP10

Artur Talvik
Artur Talvik Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Artur Talvik jõudis Vabaerakonna esimees olla veidi enam kui aasta. Laupäeval valiti erakonna esimeheks Andres Herkel, Talvik ise ei kandideerinud. Pühapäeval teatas Talvik, et lahkub erakonnast. Esmaspäeval teatas Vabaerakond, et Talvikust sai Vabaerakonna toetajaliige. Viimane kuu oli Vabaerakonnas tormiline, mille ilmekaks näiteks Talviku poolt ajakirjanduses avaldatud arvamused.

5. aprill, ERR.ee:

"Herkelil on üks mudel silmade ees, tema on suurema osa oma töömehe karjäärist ikkagi erakondades olnud ja temal on need vanad mudelid niivõrd käe sees, et sealt on raske välja tulla ja midagi uut teha."

26. aprill, Õhtuleht:

"Ma ütlen otse – nii nagu asjad olema peavad, nii nagu ma asjadest arvan. Seda on ju erakonnale ette heidetud, et Herkeli juhtimisel olid sõnumid hägused, neist ei saadud aru, aga nüüd inimesed on hakanud meist aru saama."

27. aprill, Ringvaade:

"Viimased päevad on näidanud, et see rabelemine või nägelus kipub väga räpakaks minema, mis võib viia selleni, et me seisame Vabaerakonnaga lõhkise küna 13. mail ehk pärast valimisi. /.../ Minu seisukohalt need võtted, mis on esimehe võitluses käiku läinud, meenutavad väga kartellierakondlikke poliittehnoloogilisi võtteid."

28. aprill, Reporter:

"Ma tajusin, et see võitlus läheb liiga suureks. Piltlikult öeldes oli mul poliittehnoloogiline solgiämber juba käes ja ma mõtlesin, et hakkan teisele poolele seda kaela kallama. Siis sain aru, et kui ma seda teen, siis ma muutun tavaliseks poliitikuks ja Vabaerakond võib väga kergesti lõhki minna. Erakonna liikmeks jään ma esialgu edasi."

 30. aprill, sotsiaalmeedia:

"Vabaerakond tuli Eesti poliitikasse, et maailma muuta. Aga kui meie muutume samasuguseks kui kõik need teised erakonnad, siis ei olegi enam väljapääsu. See oleks suur pettumus kogu Eesti rahvale. Ma tegin oma käigu (mitte kandideerida uuesti erakonna esimeheks - toim) sellepärast, et meie enda inimestele teha selgeks, et neid raputada ja panna nad mõtlema selle peale, miks Vabaerakond on Eesti poliitikas. Vabaerakond on Eesti poliitikas sellepärast, et Eesti elu paremaks teha. Mitte sellepärast, et omavahel kakelda ja näägelda väiklaselt."

11. mai, ERR.ee:

"Täna on tema (Andres Herkeli - toim) meeskond selline, millesse ma absoluutselt ei usu. Nad evivad sellist vana parteilist mõtlemist, mis on selline broilersüsteemi mõtlemine ja lähtub nende inimeste soovist, kes tahavad olla poliitikas sooja koha pärast. See meeskond on väga poliittehnoloogiline."

11. mai, Delfi:

"Aina rohkem ma saan aru, et minu mittekandideerimise otsus oli õige, sellepärast, et nii-öelda Herkeli meeskond oli valmistunud mind ikka korralikult poriga üle kallama. Nüüd on selle üle jube hea muiata ja need poriga kallajad jäävad pärast ise lolliks lihtsalt."

11. mai, Kuku raadio:

"See (erakonna juhi kohale mittekandideerimine - toim) oli paljude jaoks väga dramaatiline otsus. Osad isegi nutsid. Ma tajusin, et võitlus läheb kiiva ja räpaseks ning muutub tavaliseks parteivõitluseks. /.../ Vabaerakonna sees on kaks poolust - üks peab seda poliitiliseks liikumiseks ja seda esindan ka mina. Ja teine poolus, kel varasem parteiline kogemus ja neil on parteilised mudelid peas, mida ei saa välja tõmmata. Nad tahavad olla kartellierakondade moodi - jagada õhupalle ja tegeleda poliittehnoloogiatega. See on mõttetu."

13. mai, sotsiaalmeedia:

"Vabamees tervitab! Lühike, aga väga huvitav oli minu parteiline karjäär. Palju mõtlemisainet edasi tegutsemiseks. Huvitav fakt - liitusin erakonnaga naistepäeval ja astusin välja emadepäeval."

14. mai, Vikerraadio:

"Ma soovisin ikkagi erakonnas teha asju teistmoodi ja näha välja liikumisena, mitte jagada õhupalle. Juba eelmiste juhatuste vastuvõetud otsused jäid minu kanda - see, et ei osale kohalikel valimistel ja osaleme valimisliitudes."

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: