Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Saarts: kui Vabaerakond riigikokku ei pääse, võib partei kaduda

Tallinna ülikooli võrdleva poliitika dotsent Tõnis Saarts ütles intervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et kui Vabaerakond riigikokku ei pääse, võib partei kaduda.

Kumb paistab kahest kandidaadist tugevam, kas praegune esimees Artur Talvik või endine esimees Andres Herkel?

Talvik - temaga seotud olid üsna suured ootused, aga need tänaseks ei ole realiseerunud, sest erakonna reiting on künnise all. Talvik ei ole ka avalikkuses olnud ka väga silmapaistev, siis rääkida väga suurest edust on liialdus.

Aga Herkel?

Ma ei ole sugugi kindel, et niisuguses uues olukorras Herkel, keda seostatakse pigem niisuguse vana kooli IRLi vaimuga või Isamaa vaimuga, oleks see, kes sellele parteile väga suurt värskust suudaks anda.

Mis on Vabaerakonna suurim probleem, milliseid vigu nad on teinud?

Ma arvan, et Vabaerakonna kõige suurem probleem ja ka möödalaskmine on see, et üldiselt uute protestierakondade kõrge toetus püsib tõesti kuskil poolteist aastat ja peale seda hakkab paratamatu langus. Ja kui selleks ajaks erakond ei ole väga selgelt defineerinud maailmavaadet ja seda ideoloogiat, mille eest nad seisava , siis paratamatult niisugused protsetierakonnad järgmisteks valimisteks harilikult kaovad.

Kas riigikogu valimised on Vabaerakonnale elu ja surma küsimus?

Ma arvan, et riigikogu valimised on Vabaerakonnale täna elu ja surma küsimus. Kui see erakond ei tule üle künnise, ei pääse riigikokku, siis ma näen väga vähe võimalusi, et see partei võiks edasi kesta.iseseisva parteina.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: