Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kopli liinidel kopa maasse löömise ajaks oli hulk kortereid juba broneeritud

Müügile tulnud hoone ehitusplats aprilli lõpus.
Müügile tulnud hoone ehitusplats aprilli lõpus. Autor/allikas: Professorite Küla Seltsi Facebooki lehekülg

Tallinna linnalt Kopli liinide maa-ala 2015. aastal ostnud Fund Ehitus alustas seal tänavu aprillis ehitustöid ning ajaks, mil esimesena müüki pandud elumaja kohal oli vaid vundamendiauk, olid ligi pooled selle korteritest juba broneeritud.

Fund Ehitus alustas Kopli liinidel ehitamist Sepa tänavast. Esimese kahe hoone rajamiseks löödi kopp maasse aprillis ja praegu on müügis ainult Sepa 18, kuhu tulevast 25 korterist 11 olid broneeritud juba aprilli lõpuks.

Peeter Pere Arhitektide projekteeritud viiekorruselisi sarnase välisilme ja 25 korteriga hooneid tuleb Sepa tänava äärde kokku kolm ning esimesena ehitatakse valmis merest kõige kaugemale jääv maja.

Fund Ehituse tegevjuht Eiki Rump ütles ERR-ile, et aktiivset müüki alustati ligi kuu aja eest. Praegu on käimas kahe maja ehitus ja ettevalmistusel on järgmiste ehitamine. Seda, et nii palju kortereid vähem kui kuu ajaga broneeriti, Rump tavatuks ei pidanud.

"Nagu ikka igas elutsüklis on olemas tõusud ja mõõnad, mis on väga tavapärane ka kinnisvaras. Tõsi, tuleb möönda, et Tallinna elamuarenduses on hetkel väga aktiivne periood. Seega hetkel ei ole broneerimiste trend Tallinna kinnisvaraturul ebatavaline," lausus ta.

Mais peaks müüki pandama ka korterid Sepa 20 ja 29 ning Liinivahe 2 majades ning edasi lisandub uusi maju müügile augustis ja oktoobris. Kokku näeb plaan ette ligi 900 korteri ehitamist, milleks peaks Tallinna linna ootuste kohaselt kuluma kümmekond aastat.

Uusarenduse müügikuulutuse andmetel algavad korterite hinnad Sepa 18 majas umbes 1600 eurost ruutmeetrilt ja küündivad kuni 2051 euroni ruutmeetrilt. Arendaja ütles, et korterite müügihind kujuneb muu hulgas klientide ostujõu hindamise põhjal, kuid Kopli liinide korterite hinnad ei eristu teistest äärelinna projektidest.

"Kui te võrdlete hindu kesklinnaga, siis on erinevus loomulikult olemas," tõdes Rump.

Küsimusele, kas esimeste majade korterid pannakse müüki soodsamalt ja edaspidi, kui elukeskkond on juba rohkem arenenud, hinnad kasvavad, jättis ta vastamata.

Fund Ehitus ostis Kopli liinide maa-ala 1,9 miljoni euroga. Investeeringumahuks on varem öeldud 55-65 miljonit eurot.

Fund Ehituse visioon näeb ette kahe- ja enamakorruselised korterelamud, elurajooni teenindavad asutused ja kaubandusteenindusettevõtted. Olemasolev teedevõrk ning munakivikattega teed säilitatakse. Rannale on ette nähtud promenaad, spordi- ja mänguväljakud ning koerte jalutusalad.

Arendaja visioon Kopli liinide tulevasest ilmest. Autor: Fund Ehitus

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: