Artur Talvik ei tea, kelle ridades valimistele minna

Foto: ERR

Vabaerakonnast välja astunud Artur Talviku sõnul ei ole ta veel otsustanud, millise parteiga ta riigikogu valimistele läheb.

Talvik kinnitas Vikerraadio hommikuprogrammis, et poliitikast ta ära minna ei kavatse ja tõenäoliselt kandideerib ka riigikogu valimistel.

"Enne vaatan, mis toimub Vabaerakonnas, kuhu see paadike sõitma hakkab, kui see on selge, siis vastavalt sellele teen mina otsuse. Minu tunnetus ütleb, et ühiskond on väsinud parteilisest mõtlemisest," märkis Talvik.

Talviku sõnul ei ole talle teised parteid otsest ettepanekut liitumiseks teinud, kuid seda on kergelt kombatud.

"Partei liikmelisust fetišeeritakse üle," ütles Talvik.

Talviku sõnul oli ta kaks aastat riigikogus ning kandis seejuures kõige nähtavamalt Vabaerakonna silti otsaees.

"Kas oled registris või ei ole, see on liialt ületähtsustatud. Taastasin oma vabamehe staatuse, kuid olen fraktsiooni liige edasi. Minu jaoks on nii eesti poliitikas, et saatan peitub parteides," märkis ta.

Talviku sõnul on poliitikas valijad ja valitavad ning valijad peaksid valima ennast esindama seadusandlikusse kogudesse. "Seal vahepeal on erakonnad, mid panevad oma hakklihamasina tööle ja mõjutavad valijate algatatud protsesse ning siit stagnatsioonimärgid algavad," nentis ta.

"Vabaerakonnana oleme teinud ettepaneku, et riigikogus saaksid osaleda valimisliidud, mis esindaksid rohkem rahvast," ütles Talvik.

Talvik hindas enda erakonna esimeheks olemise aastat erakordselt raskeks.

"Ma soovisin ikkagi erakonnas teha teistmoodi ja näha välja liikumisena, mitte jagada õhupalle. Juba eelmiste juhatuste vastuvõetud otsused jäid minu kanda - see, et ei osale kohalikel valimistel ja osaleme valimisliitudes," selgitas Talvik.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: