Tallinna Vesi läks Eesti vastu Euroopa inimõiguste kohtusse

Foto: Postimees/Scanpix

Tallinna Vesi esitas kaebuse Euroopa inimõiguste kohtule, leides, et Eesti on rikkunud ettevõtte õigust õiglasele menetlusele ja omandi kaitsele.

Tallinna Vesi kaebus on seotud tariifivaidlusega, mille osas langetas ettevõtte jaoks ebasoodsa lahendi riigikohus mullu 12. detsembril.

Kaebuse kohaselt on Eesti rikkunud Euroopa inimõiguste konventsiooni, mis sõnastab igaühe õiguse õiglasele menetlusele.

Tallinna Vesi leiab muuhulgas, et riigikohus eiras kohustust taotleda Euroopa kohtult eelotsust, jättes oma otsuse sealjuures ammendavalt põhjendamata.

Protokolli kohaselt on igal juriidilisel- või eraisikul õigus oma omandit segamatult kasutada. Tallinna Vesi hinnangul on Eesti läinud vastuollu ettevõtte põhiõigusega, sekkudes ebaproportsionaalselt omandisse.

Euroopa inimõiguste kohus viib esmalt läbi avalduse registreerimisprotsessi ning hindab seejärel taotluse vastavust. Konkreetseid tähtaegu, mille jooksul peab kohus avalduse registreerima ja hindamise läbi viima, seatud ei ole.

Euroopa inimõiguste kohus ei ole edasikaebekohus ega saa riigikohtu otsust tühistada.

Kui Euroopa inimõiguste kohus leiab, et ettevõtte põhiõigusi on rikutud, võib see luua täiendavaid võimalusi ettevõtte ja selle investorite huvide kaitseks.

Tallinna Vesi ootab jätkuvalt otsust rahvusvahelisest vahekohtust seoses Eesti ja Hollandi vahel sõlmitud investeeringute soodustamise ja vastastikuse kaitse lepingu võimaliku rikkumisega.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: