Starkopf: ühe ülikoolihaigla loomine ravijärjekordade probleemi ei lahenda

Tartu Ülikooli Kliinikumi anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku juhataja Joel Starkopf ütles, et ühise ülikoolihaigla moodustamine maakonnahaiglate süsteemi ei mõjutaks. Ravijärjekordade probleemi see aga samuti ei lahendaks.

"Põhimõtteliselt ei peaks see ühe ühise regionaalhaigla moodustamine, ühe ühise ülikoolihaigla moodustamine seda suurt loogikat muutma. Meil on regionaalhaigla, keskhaiglad, kohalikud ja üldhaiglad. See loogika minu arvates võiks edasi minna," ütles Starkopf intervjuus "Aktuaalsele kaamerale".

"Küll aga need maakonnahaiglad, mis on võrgustunud Lõuna-Eesti näitel - Võru, Valga, Põlva - kuuluksid niiöelda tüterdena siia konsortsiumisse," lisas Starkopf.

Starkopfi sõnul on ettepanek kantud sellest ideest, et Eesti inimestele oleks tagatud võimalikult kõrgel tasemel kvaliteetne arstiabi ühtlaselt üle riigi ja et see oleks nii ka 20 aasta pärast.

Ta nentis, et ravijärjekordade küsimust ühe ülikoolihaigla loomine ei lahenda.
Ravi järjekordadel on palju tegureid, mis on ravi kvaliteedi välised. Seda küsimust ülikoolihaigla kui selline kindlasti ei lahenda.

Kuus Tartu ja Tallinna haiglajuhti käisid teisipäeval välja ambitsioonika idee, millega aastaks 2025 loodaks Eestile üks ühtne ülikoolihaigla, millel on kaks linnakut: Tartus ja Tallinnas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: