Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sotsiaalkomisjoni liikmed suhtuvad suurhaigla ideesse ettevaatusega

Sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt (SDE) on veendunud, et ühendhaigla idee jõuab poliitikute ette arutamiseks pigem varem kui hiljem ja ta tunnustas idee algatajaid öeldes, et tema on seda juba ette toetav. Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikmed tõdevad aga ühiselt, et ideel on ka riskikohti, mida tuleb analüüsida.

"Mina olen juba ette sellele plaanile väga toetav, aga tahaks täpsemini teada saada. Sest on levinud juba arvamus, et see puudutab maakonnahaiglaid, et midagi võib kaduda. Et me kindlasti sotsiaalkomisjoni kutsume inimesed ministeeriumist, aga ka need mõtte algatajad, tohtrid, et seda rohkem teada saada," rääkis Kütt "Aktuaalse kaamera" vahendusel.

Sotsiaalkomisjoni reformierakondlasest liige Maris Lauri loetles enda mured seoses suurhaigla plaaniga.

"Kuidas jääb konkurentsiga, rahastamisega, survestamise teemad, kindlasti on haiglatel oma huvid. Samas, kui vaatame teenuste osutamise poolest, siis ratsionaalne iva on, et spetsiifilised teemad arendatakse Tartus või Tallinnas, et siis see kompetents oleks ka kõrgem," lausus Lauri.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Monika Haukanõmm Vabaerakonnast
Vabaerakond suurhaigla loomist lihtsaks ülesandeks ei pea.

"Ma arvan, et see ei ole niisama lihtne. Meil on ikkagi haiglavõrgu arengukava ja need on konkureerivad. Ma olen natukene pelglik selle idee suhtes, sest siis tekib väga suur monopol, et mis saab teistest haiglatest ja kuidas hakatakse seda omavahelist koostööd tegema nii, et monopol ei suruks oma asju peale väiksematele. See vajab väga kriitilist analüüsi," rääkis Haukanõmm.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: