Sikkut: riik saab toetada, kuid mitte tõsta taset tervishoiuasutustes

Arstide ja haiglajuhtide kriiitikale, et riik ei ole tervishoiukorralduses ja selle visiooni kujundamises olnud eriti suutlik, vastas töö- ja tervishoiuminister Riina Sikkut (SDE), et riik saab toetada, kuid mitte arendada ja tõsta taset tervishoiuasutustes.

"Kindlasti riik saab oma rolli parandada, saab kaasata osapooli visiooni loomisesse, aga praegu see, mis puudutab, kuidas residentuuri õpe on korraldatud, kuidas me liigume tõenduspõhise meditsiini poole, kuidas kvaliteeti arendada ja pidevalt tõsta tervishoiuasutustes, siis see tegelikult ei saa olla riigi teha või riigi algatada," ütles Sikkut "Aktuaalse kaamera" vahendusel.

"Muidugi, eesmärk selleks, et me sinna suunda liikuda tahame, on olemas, aga kuidas seda teha, ongi haiglate, teenuse osutajate enda teha," lisas ta.

Sikkuti sõnul on selles suunas astutud õiged sammud. "Praegu me ei räägi ühest haiglast, me ei räägi maakonnahaiglatest. Me räägime sellest, kuidas õpe ja kliiniline teadustöö Tartu Ülikooli Kliinikumi, PERH-i ja Lastehaigla koostöös lahendada," ütles Sikkut veel.

Kuus Tartu ja Tallinna haiglajuhti käisid teisipäeval välja ambitsioonika idee, millega aastaks 2025 loodaks Eestile üks ühtne ülikoolihaigla, millel on kaks linnakut: Tartus ja Tallinnas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: