Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Murukastjate agarus viis Viimsi kraaniveelt surve

Kastmine.
Kastmine. Autor/allikas: Margus Ansu/Eesti Meedia/Scanpix

Viimsi Vesi on saanud kaebusi kasina veesurve üle, mistõttu saatis elanikele meeldetuletuse, et joogivesi ei ole tegelikult kastmiseks ette nähtud. Ettevõtte juhatuse liikme Raul Vanema sõnul on kurja juureks vihmutid.

Viimsi Vesi edastas inimestele palve mitte kasta või piirata kastmisvee kasutamist hommikuti kella seitsmest kümneni ja õhtul kella kuuest üheteiskümneni.

Vanem ütles ERR-ile, et veelimiit on lihtsalt piiratud ja vesi võib otsa saada. "Järsk veevõtu kasv võib põhjustada merevee tungimist puurkaevudesse, seepärast ei saa ka ammutatava vee kogust lõputult suurendada. Lisaks ka surve langeb," tõdes ta.

Nii kuiva maikuud ta enda sõnul ei mäletagi, ehkki ka kahe aasta eest oli seis samal kuul üsna kriitiline. Küsimusele, mida peaks kastmisvett vajav inimene tegema, arvestades, et vihmavett pole juba tükk aega olnud võimalik varuda, vastas vee-ettevõtte esindaja, et paraku tuleks lihtsalt kastmata jätta.

"Kui kasvuhoonet või peenart kasta, pole veekulu ilmselt suur, aga siin kastetakse muru ja olen kuulnud, et isegi õunapuid," tõi Vanem välja. "Tomatitaimi või kurke kastes pole kogus nii suur, aga kui murul vihmuti kogu aeg töötab, läheb meeletu kogus vett."

Juhul kui elanikud nõuannet kuulda ei võta, ei ole Viimsi Veel mingeid sanktsioone kavas ette võtta ja kellegi vett kinni keerama ei hakata. Vanema sõnul paluvad nad inimestelt lihtsalt mõistvust.

"Siin on kaebusi surve osas, aga kui kõik kogu aeg kasutavad, siis on selge, et surve läheb alla," märkis ta.

Kui ilmad peaksid vihmasemaks muutuma, siis kaevude seisu see Vanema sõnul eriti ei mõjuta, kuid vähendab kastmisvajaduse kadumise tõttu tarbimist sedavõrd, et olukord normaliseerub iseenesest.

Tallinna Vee kommunikatsioonijuht Eliis Vennik ütles, et nende teeninduspiirkondades sellist probleemi praegu ei ole.

"Mõningaid kaebusi oleme saanud Harku valla Alasniidu piirkonnast, kus on veesurve tipptundidel madal. Õnneks on olemas võimalused selle probleemi tehniliseks lahendamiseks ja peame juba Harku vallaga läbirääkimisi nende rakendamiseks," lausus ta.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: