Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaart: Gonsiori suletud, Laagna tee avatud ehk kuidas pääseda kesklinna

{{1527762840000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Alates 1. juunist algas Tallinnas Gonsiori tänava ümberehituse teine etapp, mille käigus suleti Gonsiori tänav kuni 15. novembrini. Lisaks Gonsiori tänava rekonstrueerimisele algavad 6. juunist kaks kuud kestvad ehitustööd Põhja puiestee ja Kalasadama ristmikul, kus liiklusele jääb avatuks üks sõidusuund.

Gonsiori tänav suleti liiklusele reede hommikul kell 10 ehk pärast tipptundi. Türnpu tänav oli liiklusele avatud juba neljapäeva õhtul kella kümnest.

Gonsiori tänava ümberehitusega muudetakse see kolme sõidurajaga tänavaks - mõlemas sõidusuunas ühissõidukirada ning keskel muutsuunaliiklusega sõidurada, kus hommikusel perioodil toimub liiklus suunaga kesklinna poole, õhtul aga vastupidi – suunaga Lasnamäe poole.

Kesklinna vanema Vladimir Sveti sõnul muutub Gonsiori tänav ja selle paralleeltänavad jalakäija- ja jalgratturisõbralikumaks. Näiteks järgmise aasta suvel rajatakse Gonsiori tänava rekonstrueerimise kolmandas etapis Kunderi tänavale 900-meetrine kergliiklustee lõik. "Peale selle avatakse Torupilli Selveri juures "Pargi ja Reisi" parkla. Sellest võidavad lõpuks kõik liiklejad, ennekõike kohalikud elanikud," selgitas Svet.

Linnaosa vanem kinnitas, et ehitustööde ajal proovitakse võimalikult palju kohalike elanike huvidega arvestada ja ebamugavusi leevendada. "Elanikele tagatakse ligipääs kodule jalgsi ning võimalusel ka autoga, olmejäätmete regulaarne äravedu toimub graafiku järgi," lubas Svet. Öörahu ajal õhtul kella 22 kuni hommikul kella 7-ni tööd ei tehta ja liigse tolmu vältimiseks on ehitajale seatud kohustus kasta maad.

Lasnamäed kesklinnaga ühendavad bussiliinid 31, 53, 55, 56, 67 ja 68 suunatakse mõlemal liiklussuunal ümbersõidule Pronksi tänava, J. Kunderi tänava ja Laagna tee kaudu. Mõlemal suunal tehakse ajutine Gonsiori peatus J. Kunderi tänaval Fr. R. Kreutzwaldi tänava ristmiku piirkonnas ning Laulupeo peatus Laulupeo tänava ja Laagna tee ristmike vahelisel J. Kunderi tänava lõigul.

 

Tööd Põhja-Tallinna tuiksoonel

Lisaks Gonsiori tänava piirkonnale muutub 6. juunil liikluskorraldus Põhja puiestee ja Kalasadama ristmikul. Kaks kuud kestva liiklussõlme rekonstrueerimise käigus jäetakse liiklusele avatuks üks sõidurida. Sestap soovitab Tallinna kommunaalamet liiklejatel piirkonda vältida ja valida liiklemiseks teine marsruut.

Põhja puiestee ja Kalasadama ristmiku ehitustööde käigus soovitakse parandada piirkonna liiklusohutust. Nii rajatakse 3,25 m laiuste sõiduradadega asfaltkattega sõidutee ja kolme meetri laiused jalgteed. Ülekäiguradadele paigaldatakse LED-valgustus ja vaegnägijate liikumise hõlbustamiseks braikivid.

Nii Gonsiori tänava kui ka Põhja puiesteel toimuvaid töid teostab aktsiaselts TREV-2 Grupp. Gonsiori tänava rekonstrueerimise kogumaksumus on üheksa miljonit eurot ja Põhja puiesteed Kalasadama tänavat liitva liiklussõlme tööd lähevad maksma 851 000 eurot.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: