Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maneeži ja Pronksi vaheline lõik Gonsiori tänaval valmib kuu pärast

Gonsiori tänava rekonstrueerimistööd.
Gonsiori tänava rekonstrueerimistööd. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Viivitustele vaatamata valmib Tallinnas Gonsiori tänava lõik vahemikus Maneeži-Pronksi 15. juuliks, misjärel avatakse see ka liiklusele.

Viimasel nädala on ajakirjanduses tõstatud mitmel korral küsimus, miks töö nimetatud teelõigul seisab või edeneb väga aeglaselt.

Tallinna linn teatas, et ehitustöödel on tõepoolest tekkinud viivitusi, kuna projekteerimisel koostatud geodeetiline alusplaan ning kommunikatsioonide tegelik paiknemine ei lähe omavahel kokku ning töövõtjal tuleb seetõttu varasemalt planeeritud tööde tehnoloogiat muuta, mis on täiendav ajakulu.

Tehnoloogiliselt ei ole võimalik terves tänavapikkuses kõiki kommunikatsioone korraga ehitada, vaid üldjuhul alustatakse kõige sügavamal paiknevatest trassidest, tagades kogu tööde perioodil ümbritsevate elamute ja asutuste varustamise elektri, side, kanalisatsiooni, vee, gaasi, ja soojusega.

"Sellele vaatamata on Maneeži ja Pronksi tänava vahelise lõigu rekonstrueerimistööd võimalik lõpetada hiljemalt 15. juuliks, mille järgselt on valminud tänavalõik võimalik liiklusele avada," kinnitas linn.

Tallinna kommunaalameti ja AS TREV-2 Grupp vahel sõlmitud ehituse töövõtulepingu kohaselt on Gonsiori tn (Maneeži tn – Laagna tee) tööde valmidusastme osas määratud tööde tähtajaks 15. november, kuid tööd valmivad etapiti.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: