Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jaanipäeva nädalavahetusel tabasid politseinikud roolist 150 joobes juhti

{{1529920920000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Politseinikud eemaldasid möödunud nädalavahetusel roolist 144 alkoholi tarvitanud ning kuus narkojoobe kahtlusega juhti, kuid muude juhtumite osas oli võidupüha ja jaanipäev üsna rahulik.

Kõige rohkem purjus juhte tabati Otepääl, kus toimus Pühajärve jaanituli, ütles politsei pressiesindaja Seiko Kuik ERR-ile.

"Täpsed arvud veel selguvad, kuid esialgsel hinnangul tabati sealt poolsada alkoholi tarvitanud juhti. Kui ikka puudub 100 protsenti kindlus kainuse osas, siis peab sõiduki juhtimise mõttest loobuma ning puhkama. Kui inimestel on aega juua, siis peab leidma aega puhkamiseks," ütles politseikolonelleitnant Marti Magnus.

Harjumaal ja Ida-Eestis oli pidustuste osas võrdlemisi rahulik, kui välja jätta lähisuhtevägivald. "Kodu on inimese jaoks turvalisem koht ning on lubamatu, kui seal kannatatakse elukaaslase käitumise pärast. Kui on vahetu oht inimesele, siis tuleb helistada 112 ning abi kutsuda. Palun inimestel olla tähelepanelik naabri korterist kostuva suhtes. Kui on kuulda nuttu ja karjumist, siis on suure tõenäosusega tegu lähisuhtevägivallaga. Õnneks juba praegu väga paljud inimesed helistavad sellises olukorras häirekeskusesse," märkis ta.

Kahjuks juhtus ka mitu inimkannatanuga liiklusõnnetust, neist raskeim Võrumaal, kus lauges vasakkurvis sõiduki üle kontrolli kaotanud ja teelt välja vastu puud sõitnud 19-aastane noormees sai raskelt viga.

Politsei tabas ka mitu kihutajat. Näiteks Saaremaal peatas politseipatrull 23. juuni päeval Kuressaare-Kihelkonna-Veere maanteel sõidukijuhina 24-aastase mehe, kelle BMW kiirusena tuvastati mitte vähem kui 165 km/h ning samal õhtul Kuressaare ringtee maanteel 34-aastase mehe, kelle Toyota kiirusena tuvastati mitte vähem kui 163 km/h.

Suurem osa väljakutsetest olid seotud avaliku korra ja rahu rikkumistega, kus anti teada joobes isikutest või häirivast lärmist. Samuti tuli politseil lahendada lähisuhtevägivalla juhtumeid.

Laupäeval anti teada ka kahest vahejuhtumist õhkrelvaga. "Ühel juhul ähvardas üks peoline teist, teisel juhul tarvitati koos alkoholi ning hakati märki laskma, kuid toimus juhulask mehe reide ning ta toimetati haiglasse. Tuletan meelde, et mistahes relv ja alkohol ei käi kokku. Sellise käitumise tagajärjed võivad olla väga tõsised," rääkis Magnus.

AK: tõenäoliselt liigub Eesti teedel iga päev kuni 5000 purjus juhti

Paraku näitab statistika, et on tõenäoline - meie teedel ja tänavatel liigub iga päev 4000-5000 purjus juhti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meie enda statistika näitab puhumisreidil, et palju see protsentuaalselt on ja kui nüüd võtta Eesti pildis seda, siis põhimõtteliselt ka koolipoiss võib selle matemaatika ära teha, et palju võib tegelikult reaalselt olla neid joobes juhte," nentis Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna välijuht Eerik Purgel.

Suur hulk roolijoodikuid tabati just noorte seas populaarselt Pühajärve jaanitulelt lahkujate seas.

Jaanitule korraldaja Monster Musicu esindaja Tanel Samm kinnitas "Aktuaalsele kaamerale", et nende peopaigas oli võimalik oma roolikõlbulikkust alkomeetrisse puhudes kontrollida, ning mõni piduline käis puhumas lausa kaheksa korda, enne kui tuli roheliseks läks. Kuna aga teenus maksis 3-5 eurot, oli neidki, kes selle võimaluse ära põlgasid.

Kuid kurb oli ka esmaspäevane hommik, kus näiteks ühe Volvo juht oli autoga Tallinna kesklinna seiklema tulnud ligi kolmepromillises joobes. Ka üks tsiklijuht ei pidanud paljuks esmaspäeval kella 10 paiku purjus peaga sõitma minna.

"Kohe, kui me panime oma posti püsti, kohe tuli ka kaks joobes juhti, see näitab seda, et olukord on ikka tõsine," märkis välijuht Purgel, kelle sõnul ei juhtu raskes joobes rooli istumine kogemata.

"See tähendab seda, et inimene on tarvitanud alkoholi kõvasti, palju. Siis võib olla ka see, et inimene ei ole ennast välja maganud ja võib-olla ei ole üldse maganud ja ei ole ka hommikust söönud ja siis on värskelt läinud autorooli," selgitas ta.

Ja paraku tõi esmaspäevane päev juurde ka liiklussurma, Tallinnas Mustamäel kaotas prügiveoki rataste all elu 93-aastane vanaproua. Selle juhtumi puhul oli juht küll kaine ja omas vastava kategooria juhtimisõigust.

Et liikluses olles tähelepanu ikka ja ainult rooli keeramisele ja ümbritseva nägemisele ning tajumisele oleks suunatud, kontrollis politsei esmaspäeva pärastlõunal lisaks turvavarustuse kasutamisele ka seda, et juhid roolis olles kõrvaliste tegevustega ei tegeleks. Teelt kõrvale suunatuid oli paraku taas kord üksjagu.

Toimetaja: Marek Kuul, Siiri Ottender-Paasma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: