Ratas: Eesti ootab kõrgemas valmiduses liitlasvägede hulga suurendamist

Jüri Ratas
Jüri Ratas Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Peaminister Jüri Ratas märkis, et sel nädalal toimuvalt NATO tippkohtumiselt ootab Eesti, et suurendatakse kõrges valmiduses olevate liitlasvägede hulka ja edendatakse suutlikkust liigutada lisavägesid Euroopas ning üle Atlandi ookeani.

"Taani juhtimisel moodustatakse siinsete vägede ja NATO lahingugruppide juhtimiseks diviisi peakorter, mis hakkab paiknema Lätis," kirjutab Ratas Postimehe arvamusloos.

"Need otsused toetuvad varasematele, sealhulgas lahingugruppide loomine, ja aitavad NATO-l ning liitlasriikidel kiiremini tegutseda meie regiooni tabava kriisi korral, et tagada juba piirkonnas olevatele vägedele täiendav toetus," märkis ta.

Ratta kinnitusel on Eesti julgeolek praegu kindel ning ka Eesti suurima liitlase Ameerika Ühendriikide kohalolek Euroopas on selgelt tugevnenud, samuti on oluline Kanada vägede naasmine Euroopasse, täpsemalt Lätisse.

"Tugev atlandiülene side ja suurem koostöö NATO ning Euroopa Liidu vahel suurendab meie kõigi julgeolekut," ütles Ratas.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: