Riia: NATO Põhjadiviisi staap hakkab paiknema Lätis Ādažis

NATO Põhjadiviisi staap tuleb Adažisse
NATO Põhjadiviisi staap tuleb Adažisse Autor/allikas: Google Maps

NATO mitmerahvuseline Põhjadiiviis rajab Taani, Läti ja Eesti vahel sõlmitud kokkuleppe alusel oma staabi Riia lähedal asuvasse Ādaži sõjaväebaasi, ütles Läti kaitseministeeriumi pressiesindaja esmaspäeval BNS-ile.

Anete Gnēze ütles BNS-ile, et Põhjadiviisi staabile antakse kaitseplaneerimise, sõjaväeõppuste ja muude sõjaliste tegevuste korraldamise ülesanded eesmärgiga tugevdada mitmerahvuseliste jõudude koostegutsemisvõimet.

Uus staap, mis mehitatakse Taani, Läti ja Eesti ohvitseridega, vastab täielikult NATO operatiivanalüüsile ja sellest saab osa Balti riikide kaitse eest vastutavast alliansi käsuliinist. Staabi ülesanne peaks olema Eesti ja Läti territooriumi kaitse koordineerimine.

Staap peaks olema võimeline juhtima diviisi suurust üksust, mis sisaldab staabi raamriikide üksusi ja Eestisse ja Lätti paigutatud NATO ettenihutatud tugevdatud kohaloleku lahingugruppe.

Läti panustab staapi ohvitseride ja haldustöötajatega ning tagab Ādaži baasis vajamineva taristu olemasolu, sõnas Gnēze.

Taani sõdurid teenivad praegu Eestis asuva Suurbritannia juhitava liitlasvägede pataljoni koosseisus.

Taani ametnike sõnul hakkab staabis juhtrolli etendama Kopenhaagen.

Põhjadiviisi staabi üksikasjad pannakse paika NATO tippkohtumisel Brüsselis 11.-12. juulil.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: