Esmaspäeval algab Tallinnas Reidi tee ehitus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Reidi tee ala
Reidi tee ala Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tuleva nädala esmaspäeval alustatakse Tallinnas Reidi tee ehitustöödega. Linnapea Taavi Aas ütles, et niikaua kuni Gonsiori tänav veel kinni on, Pirita teel liiklust ei piirata.

"Esmaspäeval alustatakse tulevase Pikksilma tänava kohal teesüvendi rajamisega. Ja paralleelselt algavad tööd Pirita tee ääres," ütles Aas ERR-ile.

Aas märkis, et liiklust see esilagu väga suuresti häirima ei hakka, sest Reidi tee kulgeb suures mahus tühermaal.

"Niikaua, kuni on Gonsiori tänav kinni, püüame hoida Pirita tee võimalikult lahti. Kõigepealt suuremad tööd on teesüvendid, kaldakindlustused, mis hakkavad kohe pihta. Ja loomulikult kõikide trasside ehitus. Reidi tee on ka oluline selle koha pealt, et ta aitab ära lahendada Tuukri tänava uputuste küsimuse suurvihmade ajal. Tulevad sadevee kollektorid ja ülepumplad. Ja need tööd on kindlasti sellised, mis liiklust ei sega," rääkis Aas.

Kui aga Gonsiori tänav novembris lõpuks valmis saab, tuleb liikluspiiranguid päris palju.

"Eks tööde käigus tuleb neid piiranguid päris palju. Kuna Russalka ristmik ehitatakse ümber praktiliselt täies mahus, siis kindlasti liiklusele see jälje jätab," sõnas Aas.

"Reidi tee on ühelt poolt suur projekt, mis puudutab kergliiklusteid, rannapromenaadi, teiselt poolt on see sadamasse väljapääsutee ja loomulikult on see alternatiiv tänasele Narva maanteele kesklinna suunas. Kui me tahame ellu viia peatänava projekti, siis Reidi tee ehitus kindlasti on ääretult oluline," ütles Aas veel lõpetuseks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: