Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Reinsalu kirjutas EKRE toetuse tõusu kuuma suve arvele

Justiitsminister Urmas Reinsalu ja peaminister Jüri Ratas
Justiitsminister Urmas Reinsalu ja peaminister Jüri Ratas Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Isamaalasest justiitsminister Urmas Reinsalu viitas EKRE toetuse kasvu põhjusena kuumale ilmale ning usub, et suve lõppedes pöörab tõusule ka tema koduerakonna populaarsusreiting.

Reinsalu ütles valitsuse pressikonverentsil parteide toetusnumbreid ja eriti Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juulikuist tõusu kommenteerides muigamisi, et ilmselt EKRE valijad istuvad palavatel suvepäevadel rohkem kodus ja Kantar Emori küsitlejatel oli neid seega lihtsam tabada.

"Järeldus saab olla ainult üks, arvestades seda olukord, mis valitseb praegu klimaatiliselt, et EKRE esindajad rohkem istuvad kodus. Istuvad seal nelja seina vahel. Kuidas Emor loodab siis inimesi puhkuste haripunktis juulikuus tabada? Neil pole aega minna randa, suvel osaleda põllutöödel, reisida, need on rohkem kodus istuvad inimesed. Nii see anomaalia tekkiski. Täitsa loogiline," pajatas Reinsalu.

"Suvel tuleb korralikult ennast välja puhata, mitte jaurata nende reitingutega. Ma usun, et seda elutervet, rahvuslikku, selget, Eesti julgeolekut, majanduskeskkonna stabiilsust väärtustavat poliitikat toetavad inimesed tulevad puhkustelt tagasi."

Reformierakonna toetus oli juulis 29,6 protsenti, mis on selle aasta kõige madalam tulemus, selgus neljapäeval avaldatud BNS-i ja Postimehe tellitud Kantar Emori uuringust.

Suuruselt teise toetusega oli juulis Keskerakond, mida toetas 23,8 protsenti küsitletud kodanikest. See oli Keskerakonna kõrgeim reiting sel aastal, veel novembris oli peaministripartei toetus aga 26 protsenti, misjärel see oli umbes viie protsendipunkti võrra langenud.

Kolmanda toetusega oli juulis EKRE, mida toetas 21,8 protsenti kodanikest. Nii kõrge pole EKRE toetus varem kunagi olnud, erakonna eelmine reitingu lagi oli aprillis, kui seda toetas 19,1 protsenti kodanikest.

Neljanda toetusega on Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE), mida pooldas juulis 12,8 protsenti.

Populaarsuselt viies oli erakond Isamaa, mida juulis eelistas 5,3 protsenti. Juunis pooldas Isamaad 6,6 protsenti kodanikest.

Kuuendal kohal on Vabaerakond 3,0 protsendiga, Eestimaa Rohelisi pooldas juulis 2,9 protsenti, Eesti Isesesivusparteid 0,5 ja Rahva Ühtsuse Erakonda (RÜE) 0,2 protsenti küsitluses oma poliitilise eelistuse öelnud vastajatest.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: