Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mart Helme ei välista koostööd ühegi erakonnaga

{{1533398100000 | amCalendar}}

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme ütles laupäeval Põlvamaal erakonna suvepäevadel peetud valimiseelses programmilises kõnes, et EKRE programm keskendub maksu-, tervishoiu- ja justiits-reformile. Ehkki erakonna esimehe sõnul seisab EKRE üksi kõikide teiste erakondade vastu, ei välista ta pärast valimisi koostööd ühegi erakonnaga.

"Meil ei ole põhjust eufooriaks. Kui me vaatame Eesti poliitikamaastikul ringi, siis me näeme, et me oleme üksi kõigi teiste vastu," ütles Mart Helme.

EKRE esimehe Mart Helme sõnul soovib kevadistel riigikogu valimistel peaministriportfelli jahtiv erakond justiitsreformi raames muuta nii kohtunikud kui ka politseiprefektid ja prokurörid rahva poolt valitavateks.

Maksupoliitikas kaotaks EKRE ettevõtete erisoodustusmaksu ja kehtestaks tulumaksusoodustuse lastega peredele, kuid mille arvelt ja kuidas täpselt muudatusi teha, Helme veel öelda ei oska.

"Tervishoiupoliitikas tuleb raha haigekassast, mis praegu läheb betooni alla, eraldada. Betoon peab olema eraldi eelarve real ja ravirahad peavad olema eraldi rea peal. Teine asi on see, et me käime välja, kuidas vähendada ravijärjekordi," kinnitas Helme.

Sel nädalal Postimehes avaldatud avaliku arvamuse küsitluse tulemused näitavad, et EKRE on Reformierakonna ja Keskerakonna järel populaarsuselt kolmas erakond. EKRE-t toetab ligi 22 protsenti valimiseelistusega küsitluses osalenutest.

Helme sõnul jahib EKRE peaministritooli, ent sobiva koalitsioonilepinguni jõudmine nii Reformierakonna kui Keskerakonnaga on tema sõnul keeruline. Ehkki Helme ütles valimisprogrammi tutvustanud kõnes, et EKRE seisab üksi kõikide teiste erakondade vastu, ei välistanud ta koostööd ühegi erakonnaga.

"Aga on, vähemalt teoorias, võimalik ka kolmas alternatiiv. See on see, et riigikokku pääseb rohkem erakondi, kui ainult kolm või neli. Ja on rohkem väiksemaid partnereid ja nende väiksemate partneritega on ka mingi kolmanda koalitsiooni võimalus. See võimalus on ka ülejäänutel, suurema häälesaagiga erakondadel. Noh, sotsidega on veel kõige raskem muidugi, aga ärme ruttame sündmustest ette," rääkis Helme.

Laupäeval teatas kevadistel riigikoguvalimistel EKRE ridades kandideerimisest endine Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik.
Männiku sõnul ta aga erakonna kõiki seisukohti, sealhulgas suhtumist seksuaalvähemustesse, ei poolda ja erakonnaga praegu ka ei liitu.

"Kui ma leppisin selle asja EKRE-ga kokku, siis ma ütlesin niimoodi, et kui ma astun näiteks teie liikmeks, mida ma nüüd ei ole, siis ma pean sotsiaalpoliitikast midagi arvama, pean kaitsepoliitikast midagi arvama. Mina tahan tegeleda majanduspoliitikaga, sest seal on need tõsised suured probleemid," selgitas Männik.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: