Martin Helme: homoteemal on meil eestkõnelejaid küll ja veel

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Martin Helme. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

EKRE riigikogu fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul on nende nimekirjas riigikokku kandideerida lubanud Jaan Männik erakonna eestkõneleja majanduse ja palkade teemal ning muudel teemadel esindavad erakonda teised.

"Jaan Männik ütles, et tema peamine mure ja huvi on majandus ning palgad ning ta tahab keskenduda kampaanias just neile teemadele. Meie jaoks on see igati teretulnud, kui saame endale neis küsimustes nii pädeva ja usaldusväärse eestkõneleja. Ta ütles, et teda ei huvita ja ta ei taha hakata rääkima muudel teemadel," kirjutas Martin Helme esmaspäeval sotsiaalmeedias. "Arvestades, et näiteks selsamal homoteemal on meil eestkõnelejaid küll ja veel, sobib selline tööjaotus meile suurepäraselt. Igaüks tegelegu teemaga, mis talle kõige tuttavam, lähedam ja olulisem. "

Männik ütles Postimehele, et jääb homoseksuaalseid inimesi puudutavates küsimustes EKRE-ga eri seisukohale: "Mina tunnen ka homoseksuaalseid inimesi ja mina leian, et nende käest ei tuleks mitte mingil juhul hääleõigust ära võtta, nagu mõni EKRE liige on öelnud. Ka mustanahalised inimesed on meiega võrdsed."

Helme märkis, et "Männiku tulemine meie nimekirja on nii kibe pill vastastele, et seda lausa peab üritama mingi libalooga diskrediteerida".

"Millest ma aru ei saa on see, et ikka veel (ikka veel!) on meie toetajate hulgas inimesi, kes lähevad ähmi täis vaenuliku peavoolumeedia poolt tiražeeritud libalugude peale. Pole mingit põhjust," lisas ta.

"Postimees pani Jaanile ette seisukoha, mis EI OLE erakonna ametlik seisukoht (homodelt valimisõiguse ära võtmine), sai talt vastuse, et ta ei poolda ka seda ning kuulutas siis võidukalt, et Männik ei ole parteiga samal seisukohal. Anna kannatust!" kirjutas Helme. "Oma arvamus kõigil teemadel võib olla igal meie liikmel."

"Enne, kui keegi hakkab nõudma igalt meie kandidaadilt selgitust selles, teises või kolmandas küsimuses, võiks endalt kõigepealt küsida: kas me oleme andnud põhjust kahtluseks, et me reedame oma põhimõtted? Kas me oleme teinud suuri vigu, mis on erakonna arengut ja toetust maha kiskunud? Kas me oleme tõepoolest ära teeninud umbusu pelgalt selle pinnalt, et mõni vasakliberaalne ajakirjanik pani püsti libaloo?" märkis Helme oma kirjutises. "Valimised on tulemas. Kui juba praegu inimestel närvid vastu ei pea, mis siis veel veebruaris saab?"

Männik on varem kuulunud IRL-i

Endine Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik teatas nädalavahetusel, et kandideerib Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ridades riigikokku. Ta ütles laupäeval EKRE suvepäevadel peetud kõnes, et on maailmavaatelt rahvuskonservatiiv.

Aastatel 2008-2013 oli Männik Eesti Panga nõukogu esimees. Ta on olnud ka Eesti Arengufondi ning Estonian Airi nõukogu liige.

Männik on varem kuulunud Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL).

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: