Senaator Rand Paul: USA tahab Venemaaga tüliküsimusi avalikult arutada

{{1533549540000 | amCalendar}}
USA senaator Rand Paul.
USA senaator Rand Paul. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Venemaal viibivad USA poliitikud kavatsevad parandada riikidevahelisi suhteid ja näevad vajadust arutada küsimusi, sealhulgas Süüria asju otsekoheselt, ütles Ühendriikide senaator Rand Paul esmaspäeval.

"Me asume kuumades punktides vahetult teineteise lähedal - Venemaa ja USA on Süürias vahetus läheduses ja me tahame arutada neid küsimusi otsekoheselt," ütles Paul esmaspäeval Moskvas kohtumisel Vene föderatsiooninõukogu väliskomisjoni juhi Konstantin Kossatšoviga.

"Meie siiatuleku peaeesmärk on suhtluse loomine meie seadusandlike organite vahel, tahame vaid parandada meie riikide suhteid," rõhutas ta.

Vene senaatorid tahavad Ühendriikidega delegatsiooniga arutada Vene-USA suhete arendamist sanktsioonide tingimustes, ütles Kossatšov.

"Oleks huvitav vahetada mõtteid suhete edasisest arendamisest mitmesugustes valdkondades USA sanktsioonisurve tingimustes. Vaieldamatult segavad sanktsioonid neid suhteid kuid need ei katkesta suhtlemist mingil viisil," sõnas Kossatšov kohtumisel Pauliga, märkides, et Vene senaatorid on valmis arutama ükskõik mis teemasid, sealhulgas strateegilist stabiilsust, relvastuse piiramist ja sõjalise pinge vähendamist.

Lisaks tahaks Kossatšov vahetada USA senaatoriga mõtteid "kuumade punktide - Süüria, Põhja-Korea, Iraani tuumaleppe ja Lähis-Ida üle".

USA senaatorid esitasid Vene kolleegidele küllakutse Washingtoni

USA senaatorite delegatsioon kutsus Vene föderatsiooninõukogu delegatsiooni Washingtoni külla ja tegi ettepaneku ka kohtumiseks kolmandas riigis, ütles Ühendriikide senaator Rand Paul esmaspäeval Moskvas.

"Mul on hea meel teatada, et jätkame seal suhtlust. Me leppisime kokku ja kutsusime Vene föderatsiooninõukogu delegatsiooni väliskomisjoni esindajad USA-sse, et kohtuda meiega Washingtonis," ütles Paul ajakirjanikele pärast kohtumist Vene föderatsiooninõukogu väliskomisjoni juhi Konstantin Kossatšoviga.

"Leppisime samuti kokku üritada korraldada kohtumist mõnes erapooletus kolmandas riigis," märkis senaator, lisades, et peab seda väga tähtsaks.

Kossatšov ütles omalt poolt, et Vene senaatorid rääkisid Pauliga võimalusest korraldada Vene föderatsiooninõukogu ja Ühendriikide senati väliskomitee kohtumine veel sel aastal sügisistungjärgu ajal.

"Et härra Paul kuulub senati väliskomiteesse, pöörasime erilist tähelepanu erialakomisjonide sidemetele ja leppisime kokku mõningates konkreetsetes koostöö arendamise süžeedes," märkis ta.

"Loomulikult tuleb härra Paulil arutada Washingtoni naastes neid mõtteid oma ametivendadega, kuid jutt on sellest, et võimalust mööda aidata korraldada uusi kohtumisi juba Vene föderatsiooninõukogu ja USA senati väliskomitee tasemel sügisistungjärgu ajal, st enne praeguse aasta lõppu," sõnas föderatsiooninõukogu komisjonijuht.

Vabariiklane Paul esindab USA senatis Kentucky osariiki. Ta on üks väheseid USA seadusandjaid, kes andis Ühendriikide ja Vene presidendi Helsinigi kohtumisele positiivse hinnangu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: