Trump: USA majandus võib järgmises kvartalis kasvada üle viie protsendi

Donald Trump New Jersey osariigis Bedministeris oma golfiklubis kohtumisel firmajuhtidega.
Donald Trump New Jersey osariigis Bedministeris oma golfiklubis kohtumisel firmajuhtidega. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

USA president Donald Trump ütles teisipäeval, et tema hinnangul võib riigi majanduskasv ületada järgmises kvartalis viis protsenti.

Trump tegi julge ennustuse New Jersey osariigis Bedministeris oma golfiklubis kohtumisel firmajuhtidega ja kiitis ka oma valitsuse majandus- ja kaubanduspoliitikat.

President tõstab enda sõnul Ühendriikide majanduse "uskumatutesse uutesse kõrgustesse" hoolimata kartustest, et tema vallandatud kabuandustülid võivad seda hoopis kahjustada.

"Te hakkate nägema tõelist superkasvu," lubas Trump, tunnistades, et "meil on Hiinaga käsil midagi kakluse sarnast" tariifide üle, kuid ennustas lõpuks "fantastilisi kaubandussuhteid" Pekingiga.

USA valitsus teatas juulis, et riigi majandus kasvas teises kvartalis mullu sama perioodiga võrreldes 4,1 protsenti, mis on viimase nelja aasta kiireim kasv.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: