Euroala majanduskasv aeglustus teises kvartalis 2,2 protsendile

Euroopa Keskpank (ECB) Frankfurdis.
Euroopa Keskpank (ECB) Frankfurdis. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Euroala majanduskasv aeglustus teises kvartalis 2,2 protsendile eelneva kvartali 2,5 protsendilt, selgub Eurostati kiirhinnangust.

Teises kvartalis kasvas nii euroala kui Euroopa Liidu majandus aastaga 2,2 protsenti, samas kui esimeses kvartalis oli aastaseks kasvuks vastavalt 2,5 ja 2,4 protsenti, teatas Eurostat.

Võrreldes eelneva kvartaliga kasvas majandus mõlemas 0,4 protsenti ehk samas tempos kui esimeses kvartalis.

Riikidest mille kohta Eurostatil andmeid oli, kasvas majandus aastaga enim 5 protsenti Poolas, 4,4 protsenti Ungaris ja 4,2 protsenti Lätis. Aeglaseim oli kasv 0,8 protsenti Taanis ja 1,3 protsenti nii Ühendkuningriigis kui Belgias.

Eesti, Iirimaa, Kreeka, Horvaatia, Luksemburgi, Malta ja Sloveenia kohta teise kvartali andmed puudusid.

Saksamaa majanduskasv teises kvartalis kiirenes

Saksamaa majanduskasv kiirenes teises kvartalis pärast aeglustumist esimeses kvartalis 0,5 protsendini, teatas riigi statistikaamet Destatis teisipäeval.

Tulemus ületas analüütikute oodatud 0,4-protsendist kvartalikasvu ja ka esimese kvartali 0,4-protsendist kasvu. Võrreldes mullu sama ajaga aeglustus kasv aga 2 protsendile esimese kvartali 2,3 protsendilt. Neljandas kvartalis oli aastaseks majanduskasvuks 2,9 protsenti.

Kasvu kiirenemine võib mõneti rahustada analüütikuid ja ettevõtteid, kes pärast esimese kvartali oodatust kesisemaid majandusnäitajaid kartsid, et aeglustumine jätkub ka ülejäänud aasta vältel.

Samas ütles Saksa ING Diba panga analüütik Carsten Brzeski, et kaubanduspinged ja geopoliitilised riskid nagu Türgi liiri jätkuv langemine tähendavad, et väljakutsed, millega Saksamaa majandus silmitsi on edaspidi ei vähene vaid kasvavad.

Lisaks kesistele esimese kvartali näitajatele on viimastel kuudel kaubanduskonflikti tõttu USA-ga kannatada saanud ka Saksamaa äri- ja investoriusaldus.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: