Paides Algas kuues Arvamusfestival ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Marju Himma/ERR

Paides kuuendat korda toimuv Arvamusfestival ei näita väsimise märke, kuigi paljud on sellele kadu ennustanud. 165 arutelu 24 laval, selline on tänavune Arvamusfestival arvudes.

Tänavustele aruteludele lisavad särtsu riigi juubel ja lähenevad parlamendivalimised. Samas kostub kuluaarides, et igal aastal samu rääkivaid päid eksponeeriv festival on ennast ammendanud ja kaua enam publikut paeluda ei suuda. Kuid inimesed, keda "Aktuaalne kaamera" reedel küsitles, küll nii ei arva.

Arvamusfestivali külastaja Tallinnast Ave ütles, et Arvamusfestival annab inimestele vajaliku emotsiooni. "Ja see emotsioon võib-olla edaspidi ajendiks mingitele tegudele või otsustele," ütles külastaja.

Ka kohalik, Arvamusfestivali külastaja Paidest, Marju arvab, et Arvamusfestivali on vaja. "See on esiteks Paidele väga suur reklaam ja inimesed saavad rääkida ja arvata seda, mis nad tahavad."

Heldur Põltsamaalt ütles, et ühes kohas on hea teemasid arutada ja kõik saavad kaasa rääkida.

Aga festival on andnud juba ka mõõdetavat kasu - sügisel avatakse Paides kutseline teater, mille idee käidi välja just Arvamusfestivalil. Festivali kasutegur kasvab veelgi, sest tänavu esmakordselt kõik arutelud salvestatakse.

Arvamusfestivali Järvamaa korraldusjuht Maiko Kesküla ütles, et järelkuulatavus suurendab arutelu käigus sündivat väärtust.

"Iga arutelu käigus sünnib mingi teadmine, uus lähenemine, uus vaatenurk asjadele ja see on tegelikult väga suur väärtus. Ja me ei taha, et see nii-öelda ajalukku vajuks," lausus Kesküla.

Arvamusfestival jätkub ka laupäeval. Päeva lõpus otsivad parlamendierakondade juhid vastust küsimusele "Kuidas me kestame?"

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: