2019. aasta arvamusfestivali kava
teadusuudis
pseudoteaduse pealetung

Pseudoteadust saab toota massides, faktid sünnivad ajagapseudoteaduse pealetung

Esoteerika, astroloogia, lame maa, MMS, kristallid. Osadele inimestele tekitavad need märksõnad teaduse pähe müüduna nalja, kuid teiste jaoks tähendavad need päriselt ka lahendust igapäevastele reaalsetele probleemidele. Miks tundub just viimasel ajal, et inimesed on muutunud kergeusklikemaks pesudoteaduse osas ning skeptilisemaks teadlaste suhtes, kes näevad aastaid oma tulemuste nimel vaeva?

Arvamusfestivali avapäeva arutelud
Arvamusfestivali 1. päev
Sõnaduell

Vaata järele ning mõtle kaasa: Jüristo ja Pajula sõnaduellSõnaduell

Tarmo Jüristo ja Hardo Pajula on tuntud maailmavaateliste erinevuste poolest. Lasime nad kokku sõnaduellis ja andsime aukohtunikuks vahele ERRi uudistetoimetuse juhi Anvar Samosti. Tuntud mõtlejad arutlesid, kuidas maailmavaated on läbi inimajaloo vorminud ühiskonda, majandust ja poliitmaastikku.

Festivali eel
Otsestuudios Alari Rammo

Alari Rammo | Aktivistide allakäik

Viimase aja versioon kodanikuaktiivsusest kisub ühisosa otsimise asemel miskipärast pimesi vastandumiseks või ülekarjumiseks, kirjutab Alari Rammo ning näeb eufoorilistes protestipalangutes rohkem kahju kui kasu.

ERR.ee | Sinu aken arvamusfestivalile!

Meenuta: arvamusfestival 2017
Noored tööturul

Tudeng: saatsin välja sada CV-d, vastuseid sain kolm

Keskne mure, mis noori piinab, on tööturule raske siseneda ning noorte hinnangul on haridus devalveerumas. Näiteks toodi olukord, kus magistrikraadiga inimesed peavad vastu võtma assistendi kohti, et ära elada. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: