Maxima proovib kohalike vastuseisust hoolimata taas Meriväljale kauplust rajada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Maxima üritab taas Meriväljale poodi rajada. Fotol oleva XX pood asub Tartus.
Maxima üritab taas Meriväljale poodi rajada. Fotol oleva XX pood asub Tartus. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Kauplusekett Maxima, mis elanike vastuseisu tõttu loobus mõne aasta eest Meriväljale kaupluse rajamise plaanist, üritab taas oma kinnistule poe ehitada. Esmaspäeva õhtul on plaan Pirita linnaosa valitsuses arutamisel.

Maxima omab Pirita linnaosas Meriväljal, Mähe ja Puki tee vahelisel alal 1,64 hektari suurust kinnistut, kuhu soovib rajada Maxima XX kaupluse.

Mähe tee 2a krundile on juba 2012. aastal korraldatud arhitektuurivõistluse käigus valitud ehitamiseks välja Joonas Sarapuu ja Arden Arrovali töö "Lumm", mis näeb ette 4110 m2 ja 11 meetri kõrguse põhihoone ja varikatusega jalgrattaparkla rajamise. Muuhulgas rajataks krundile ka haljasala mänguväljaku ja puhkealaga.

Maxima alustas ettevalmistustega kaupluse rajamiseks Meriväljale juba üheksa aastat tagasi. Kuus aastat tagasi jõudis jaekett sinnamaale, et võttis oma krundilt maha umbes 600 puud, et rajada kinnistule kauplus. Plaan jäi aga kohalike elanike tugeva vastuseisu tõttu teostamata.

Kohalikke häiris nii puude raiumine, kui ka asjaolu, et sooviti ehitada just Maxima, mis nende hinnangul oli eliitrajooni, kus inimesed käivad poes üksnes autoga, sobimatu kauplusekett.

Kolm aastat tagasi tegi Maxima uue katse algatada Pirita linnaosas detailplaneering kinnistul kaupluse ehitamiseks, ent taas käis kohalike protest jaeketi soovist üle, nii et aasta tagasi loobus Pirita linnaosa taas Maxima ehitusplaani kooskõlastamast.

"Olen olnud toetaval seisukohal, et antud piirkonda uue äripinna tekkimine on igati mõistlik mõte ning uskusin ja lootsin, et Maxima suudab teha planeeringu, mis arvestab kohalike elanike huvidega. Paraku pole suudetud mitme aasta jooksul kohalike elanikega kokkuleppele jõuda," lausus toonane Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder aasta tagasi protsessi lõpetades, rõhutades, et kavandatud planeering polnud linnaosa jaoks piisavalt eksklusiivne.

Kuigi aasta tagasi tundus, et Maxima rajamist niipea enam ette ei võeta, siis nüüd on kauplusekett taas uuel ringil, lootusega Meriväljale siiski oma pood ehitada.

"Tegutseme jätkuvalt selle nimel, et Meriväljale tuleks kauaoodatud Maxima supermarket ehk XX formaadi kauplus, mis vastab ühtlasi elanike ootustele. Pirita linnaosavalitsuses on täna kokku kutsutud maakomisjon, kus osaleb kaupluse planeeringu koostaja. Täpsemalt saame koosolekul arutatud seisukohti kommenteerida homme," jäi Maxima avalike suhete juht Katja Ljubobratets plaani kommenteerides napisõnaliseks.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: