Maxima pole lootust Pirita tee äärde pood rajada maha matnud

{{1513826760000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
3D plaan projektist. Autor/allikas: K-Projekt

Maxima plaani üle rajada Piritale kaubanduskeskus vaieldi aastaid, kuni tänavu suvel otsustas Pirita linnaosavalitsus jätta selleks vajaliku detailplaneeringu kooskõlastamata. Poekett pole aga kavatsusest loobunud ja jätkab projekti menetlust.

Tallinna linn algatas üle-eelmisel kevadel uue detailplaneeringu Merivälja tee äärsel kinnistul, kuhu Maxima lootis oma XX kaupluse ehitada. Kohalike elanike seas oli kavatsus juba aastaid vastakaid arvamusi tekitanud.

Tänavu suvel ütles toonane linnaosavanem Tõnis Mölder, et Maxima pole suutnud teha planeeringut, mis arvestaks kohalike elanike huvidega, ning lisaks on linnaosa olukord mõne aastaga muutunud, nii et elamumaad pole enam põhjust ärimaaks muuta.

Seetõttu leidis linnaosavalitsus koos Pirita halduskoguga, et ei nõustu esitatud detailplaneeringu lahendusega.

Maxima Eesti avalike suhete juht Katja Ljubobratets ütles nüüd ERR-ile, et poekett tahab jätkuvalt Meriväljale Maxima XX-i ehitada.

"Sellest lähtuvalt jätkame me avatud koostöös Tallinna linna võimudega vastava projekti menetlust," kinnitas ta, täpsustamata, millises etapis sellega hetkel ollakse.

Linnaosavanem tahab Maxima esindajatega kohtuda

Pirita linnaosa vanem Alina Tubli ütles, et soovib Maxima kaubanduskeskuse ehitamise saagale lõpliku lahenduse leida. Ta plaanib tutvuda poe viimase planeeringuga, kohtuda nii kohalike elanike kui kaubandusketi esindajatega ning leida kõiki osapooli rahuldav lahendus.

Projekti avalikul arutelul 2015. aasta kevadel näitasid kohale tulnud lähipiirkonna elanikud välja oma rahulolematust poe planeeringuga, leides, et piirkonna jaoks pole see piisavalt eksklusiivne.

Tubli märkis, et kohalikud hindavad väga kõrgelt elukohta ümbritsevat keskkonda ja sellest tuleneb ka vastuseis. Tema sõnul tuleb diskussioon Maxima kaubanduskeskuse osas uuesti algatada.

"Olen valmis kohtuma kõikide osapoolte esindajatega. Kinnitan, et esmajoones soovin ühe laua taha istuda Maxima esindajatega ja tutvuda viimase planeeringuga,”ütles Tubli.

Seejärel soovib ta vestelda piirkonnas elavate inimestega, et tutvustada viimast planeeringut ja välja selgitada nende visioon võimaliku kaubanduskeskuse osas.

“Pärast mõlema osapoolega kohtumist soovin leida lõplikku lahendust olukorrale, mille üle algas arutelu juba 2009. aastal,” lausus linnaosavanem.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: