Ka Pirita linnaosakogu ei toeta Meriväljale Maxima rajamist

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Maxima soovib Meriväljale rajada kauplust arhitektuurikonkursilt välja valitud töö "Lumm" alusel. Nii Pirita planeerimiskomisjon, linnaosakogu kui ka kohalikud elanikud on väljendanud kaupluse rajamisele vastuseisu. Autor/allikas: Pirita linnaosa planeerimiskomisjon

Pirita linnaosakogu hääletas Meriväljale Maxima rajamise vastu. Varasemalt oli sama otsuse võtnud ühehäälselt vastu ka Pirita planeerimiskomisjon. Kummagi nõuandva kogu keeldumine ei ole aga otsust langetavale Pirita linnaosavanemale siduv, kes lubas otsustada lähipäevil, kas kauplust linnaosa eramajade kõrvale lubada või mitte.

Pirita linnaosakogu otsustas oma esmaspäevasel koosolekul, et Merivälja eramute kõrvale Maxima ei sobi ning tegi häältega üheksa poolt, neli erapooletut ettepaneku menetlus kaupluse rajamiseks lõpetada ning tunnistada Merivälja 80e detailplaneering kehtetuks.

"Anti selge sõnum: ei soovita, et sinna tuleks see arendus, mis välja on pakutud. Pirita on ikkagi eramute piirkond, pigem peaksid sinna tulema eramud," ütles planeerimiskomisjoni esimees Taavi Toppi ERR-ile.

Lisaks läheks komisjoni hinnangul liikluskoormus piirkonnas liiga suureks - Mähe teel, kustkaudu peaks toimuma ligipääs kauplusele, ei mahu kaks autot üksteisest möödagi.

Kõik neli planeeringu suhtes erapooletuks jäänut olid Keskerakonna liikmed, lisas Toppi.

Kolm nädalat varem otsustas ka Pirita planeerimiskomisjon ühehäälselt Maxima rajamist Meriväljale mitte toetada.

Kumbki otsus pole aga linnaosavanema Alina Tubli (KE) jaoks siduvad. Ta võib teha nõuandvatest kogudest erineva otsuse, kas algatada detailplaneeringu lõpetamine või mitte. Esimesel juhul võib linn või linnaosa algatada Maximalt näiteks krundi tagasiostmise ja muuta maa sihtotstarvet ärimaast elamumaaks.

Teisel juhul aga võib Maxima mõne aasta pärast taas üritada kaupluse planeeringut ellu viia, nagu seni.

Alina Tubli kommenteeris ERR-ile, et ta ei ole veel otsustanud, kas planeeringut toetada või lähtuda nõuandvate kogude otsustest.

"Ma ei ole veel otsust teinud, see saab lähipäevil valmis. Siis edastan selle Tallinna linnaplaneerimisametisse ja nemad tegelevad sellega juba edasi," ütles Tubli.

Kui veel augustis soovis Tubli korraldada Pirita elanike seas avaliku arvamuse küsitlust ja tutvustada Maxima planeeringut, siis nüüdseks on ta sellest plaanist loobunud.

"Oleme seda küsinud nii sotsiaalmeedias kui ka erinevate seltside käest, kes kohalikud on, aga üldiselt, kuna signaal on tulnud suhteliselt ühepoolne ja keegi pole ka kirjutanud ettepanekuga, et mingit rahvakohtumist teha, siis eraldi vajadust selleks ei näe. Kõik, kes on selle kohta midagi arvanud, on seda juba teinud," ütles Tubli.

Tubli lisas, et statistika selle kohta, kes mida arvab, puudub: "Arvamus põhineb sellel, kes on soovinud arvamust avaldada."

Enne arvamuse kujundamist plaanib Tubli pikemat kohtumist linnaosaarhitekti jt spetsialistidega, ent lubab arvestada ka nõuandvate kogude otsustega ja kohalike elanike arvamusega.

"Ükskõik, milline see otsus tuleb, need põhjendused tulevad pikemad," keeldus Tubli oma arvamust enne selle ametlikku vormistamist praegu avaldamast.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: