Saksa valitsus langetas tänavust majanduse kasvuprognoosi

{{1548385980000 | amCalendar}}
Foto: Imago/Scanpix

Saksamaa valitsus langetas selle aasta majanduse kasvuprognoosi 1,8 protsendilt 1 protsendile, kirjutas Saksa meedia.

Majandusministeerium prognoosib kolmapäeval avaldatud iga-aastases raportis SKT kasvutempoks 2019. aastal ühe protsendi, samas kui mõne kuu eest oli see 1,8.

Berliin võtab arvesse maailmamajanduse aeglustumise, mis kahjustab Saksa eksporti, aga ka Brexitit ümbritseva ebakindluse, lisas Handelsblatt.

Kasvuprognoosi muudatus ei ole üllatav, sest Euroopa tugevaima majandusega riik on pidanud viimastel kuudel silmitsi seisma mitmete raskustega.

Saksamaa majandus on samas ikkagi suurenenud kümnendat aastat järjest ning järgnevaks aastaks oodatakse Handelsblatti andmeil kasvu hoogustumist 1,6 protsendile.

Esialgsetel andmetel suurenes Saksa majandus 2018. aastal 1,5 protsenti. Kahel eelneval aastal oli kasv 2,2 protsenti.

Saksa äriusaldus langes pea kolme aasta madalaimale tasemele

Saksa äriusaldus langes jaanuaris pea kolme aasta madalaimale tasemele, selgub reedel avaldatud Ifo instituudi uuringust.

Ifo instituudi kuine äriusaldusindeks langes detsembri 101 punktilt jaanuaris 99,1 punktile, mis on madalaim alates 2016. aasta veebruarist.

Langus oli ka suurem Factseti küsitletud analüütikute prognoosist.

"Saksa ettevõtete ärevus kasvab," ütles Ifo juht Clemens Fuest pressiteates.

Uuringus osales 9000 ettevõtet ja sellest nähtus, et ettevõtted olid vähem rahul praeguste ärioludega ja muutusid tulevikuväljavaates pessimistlikumalt esmakordselt alates 2012. aasta detsembrist.

Ka teised majandusnäitajad viitavad, et euroala suurim majandus on nõrgenemas ja negatiivne trend jätkub ka 2019. aastal.

Möödunud aasta viimases kvartalis kahjustasid Saksamaa majandust ühekordsed tegurid nagu autotööstuse uued emissioonistandardid ja madal veetase Reini jõel, mis pärssis kaubaliiklust.

Ettevõtetele valmistavad muret veel välistegurid nagu Brexit, Hiina raugev majanduskasv ja kaubanduspinged Ühendriikidega.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: