Valimisteenistus: Tarandi asemele võib europarlamenti minna Edgar Savisaar

Edgar Savisaar.
Edgar Savisaar. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valimisteenistuse juht Priit Vinkel ütles, et europarlamenti Indrek Tarandi asemele saaks asendusliikmena Edgar Savisaar.

Juhul kui Tarand kevadel Sotsiaaldemokraatide nimekirjas riigikogusse kandideerib ja valituks osutub ning Tarand ka riigikogusse minna tahab, peab ta oma europarlamendi mandaadist loobuma. Ehkki europarlamendi valimised on paar kuud pärast riigikogu valimisi, tuleks Eestist sinna üks saadik asemele saata.

Sotsiaaldemokraatude esimees Jevgeni Ossinovski ütles möödunud reedel, et kokkuleppe kohaselt peaks Tarand riigikogu valimistel valituks osutudes riigikogus tööle hakkama.

"Tõepoolest, esimene lisamandaat Indrek Tarandi europarlamendist lahkumise korral läheks Eesti Keskerakonnale ja Eesti Keskerakonnal tuleks vaadata vastavalt häälte arvule, kes on nimekirja siseselt järgmine oma isiklike häälte arvu poolest. Ja Edgar Savisaar on häälte arvu poolest Yana Toomi järel teine," rääkis Vinkel ERR-ile.

"Kui me räägime üksikkandidaatidest Euroopa Parlamendis, siis üksikkandidaat on sisuliselt ühe isikuga nimekiri. Näiteks, kui täisnimekirjal saavad liikmed otsa, siis võetakse kasutusele lisamandaatide nimekiri. Lisamandaatide nimekiri on selline nimekiri, mis kajastab võrdlusarvude järjekorras mandaate nendele erakondadele ja inimestele, kes esimesena jäid ilma olemasolevast kuuest mandaadist, mis kõigepealt välja jagati," selgitas Vinkel lähemalt.

Kui Edgar Savisaar peaks otsustama europarlamenti mitte minna, on järgmine nimekirjas Mihhail Stalnuhhin.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: