Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ossinovski: Indrek Tarand on üks tugevamaid poliitikuid

Jevgeni Ossinovski
Jevgeni Ossinovski Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski loodab tema erakonnaga liitunud Euroopa Parlamendi saadiku Indrek Tarandi abil teha sotside parima valimistulemuse Pärnumaal.

"Töötame aktiivselt, et tuua oma meeskonda värskeid ideid ja uusi tegijaid, et täita siht saada riigikogu uues koosseisus 20 kohta," ütles Ossinovski ERR-ile. Eelmiste parlamendivalimiste järgselt said sotsid riigikogus 15 kohta, nende toetus on Turu-uuringute AS-i viimase küsitluse järgi 11 protsenti.

"Indrek Tarand on kindlasti üks tugevamaid poliitikuid Eesti poliitilises elus," tunnustas Ossinovski, kinnitades, et Indrek Tarand hakkab järgmise aasta 3. märtsi parlamendivalimistel juhtima sotside nimekirja Pärnumaal.

Tarandi kandideerimist esinumbrina Pärnus põhjendas Ossinovski sooviga, et erakonna valiimisnimekirjad oleks ühtlaselt tugevad üle Eesti. "Kuna Harjumaa piirkonna esinumbriks on kinnitatud Marina Kaljurand, siis vaatasime ühiselt, kus Indreku abi kõige rohkem vaja läheks ja Pärnumaa osutus selleks kohaks. Kohalik piirkond arvas, et see oleks väga hea lahendus ja Indrekule ka see sobis."

Ta ei öelnud, kas Euroopa Parlamendi valimistel, mis toimuvad järgmise aasta maikuus, juhib sotside nimekirja endine välisminister ja populaarne presidendikandidaat Marina Kaljurand, keda on seni favoriidina käsitletud või vangerdub sinna Indrek Tarand.

"Me ei ole veel Euroopa Parlamendi valimiste nimekirja otsustanud, selle paneme kokku pärast riigikogu valimisi," ütles Ossinovski. Küll aga pidas ta loomulikuks, et Euroopa Parlamendi kahe koosseisu kogemusega Indrek Tarand kandideerib sinna ka kolmandat korda.

Pärnumaal pole sotse seni suur edu saatnud

Pärnumaal on sotsiaaldemokraatidel läinud kõige paremini 2011. aastal. Tollal said nad kokku 5041 häält, mis moodustas 12,5 protsenti ringkonna häältest. Eelmistel riigikogu valimistel 2015 said sotsid Pärnumaal kokku 4641 häält (11,8 protsenti).

Isikutest on sotsidest teinud Pärnumaal parima tulemuse Marianne Mikko, kui ta kogus samuti 2011. aastal 2093 häält. Eelmistel valimistel Pärnumaal kandideerinud Indrek Saar sai 1944 häält.

Pärnumaa häältepotentsiaal on siiski oluliselt suurem kui sotside esinumbrid seal siiani saavutanud.

Läbi aegade suurimad häältekorjajad Pärnumaal on olnud Toomas Kivimägi (7063 häält 2015. aastal Reformierakonna nimekirjas), Mart Helme (6714 häält samuti 2015. aastal EKRE nimekirjas), Trivimi Velliste (6137 häält 1992. aastal Isamaa nimekirjas), Külvar Mand (5873 häält 2003. aastal Res Publica nimekirjas), Igor Gräzin (5570 häält 1995. aastal Reformierakonna nimekirjas) ja Toomas Alatalu (4949 häält 1995. aastal KMÜ nimekirjas).

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: