Savisaar võib Tallinna volikokku tagasi tulla

{{1536574140000 | amCalendar}}
Edgar Savisaar Tallinna volikogu istungil 22. märtsil
Edgar Savisaar Tallinna volikogu istungil 22. märtsil Autor/allikas: Aurelia Minev/ERR

Keskerakonna eksjuht Edgar Savisaar, kes peatas juunis oma volitused Tallinna linnavolikogu liikmena, võib septembri keskel volikokku tagasi tulla.

Tallinna valimiskomisjoni esimees Toomas Sepp ütles ERR-ile, et Savisaar ei ole komisjonile esitanud avaldust volikogu liikmesuse taastamiseks või uueks peatamiseks.

"Tema volituste peatamine saab läbi 15. septembril ning seetõttu taastame tema volitused alates 16. septembrist. Kui Savisaar teeb uue avalduse, siis teeme ka uue otsuse," märkis Sepp.

Sepa sõnul pole uue avalduse esitamiseks ajalist piirangut. "Ainus piirang on see, et liikmesuse peatamist ei saa teha lühemaks ajaks kui kolm kuud," tõdes ta.

Valimiskomisjon koguneb istungile teisipäeval ning siis otsustatakse ka Savisaare volituste taastamine.

Tallinna linna valimiskomisjon peatas juuni keskel Savisaare avalduse alusel tema volikogu liikme volitused kuni 15. septembrini.

Savisaare volituste peatumise ajaks sai linnavolikogu liikmeks erakonda Isamaa kuuluv Olle Koop, kuna Savisaar pääses linnavolikogu liikmeks isikumandaadiga ja tema valimisliidul ei ole allapoole valimiskünnist jäämise tõttu asendusliikmeid. Seega tuli tema asendaja lisamandaatide nimekirjast.

Järgmine linnavolikogu istung toimub 20. septembril.

Allikas: BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: