Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tarand kandideerib riigikokku sotside nimekirjas

{{1536320760000 | amCalendar}}

Euroopa Parlamendi saadik Indrek Tarand lükkas kõrvale Isamaa ja Keskerakonna pakkumised liituda riigikogu valimiste eel nende parteidega ning eelistab kandideerida sotsiaaldemokraatliku erakonna nimekirja esinumbrina Pärnus. Erakonna liikmeks Tarand esialgu ei astu.

"Sotsidega seob mind eelkõige ühine arusaam sellest, mis on Eesti jaoks järgmistel valimistel kaalul," kommenteeris Indrek Tarand oma otsust. "Mulle imponeerib, et sotsid on alati oma väärtustele truuks jäänud, kaitstes isikuvabadusi ja seistes nõrgemate eest. Mis on minu jaoks aga eriti tähtis – oleme täiesti ühel meelel selles, et Euroopa on meie kodu ning kõigile, kes tahavad meie kodu kahjustada, tuleb julgelt vastu seista," rääkis Tarand.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul on tal väga hea meel, et sotside meeskond on saanud järjekordse tugevduse. "Indrek on liialdusteta meie poliitikaelu üks võimekamaid tegelasi. Mul on rõõm, et hakkame neil parlamendivalimistel temaga vaba, hooliva ja sõbraliku Eesti eest seisma," ütles ta.

Tarand ütles hiljem ERR-ile antud intervjuus, et tema sihikul on Euroopa Komisjon, kuhu jõudmisel on määrav roll riigikogu valimiste tulemus. "Ma ei ole teinud varemgi saladust sellest, et 101. iseseisvuse aastal peaks Eesti Vabariik suutma Euroopa Komisjoni saata kellegi, kellel ei ole NLKP liikme piletit taskus olnud," ütles ta.

Indrek Tarandi ja Jevgeni Ossinovski intervjuu Tiina Jaaksonile

Jevgeni Ossinovski lisas, et tänane kokkulepe Tarandiga on see, et ta kandideerib riigikokku ja valituks osutudes hakkab ka riigikogus tööle.

Küsimusele, kas Tarand kandideerib sotside nimekirjas ka Euroopa Parlamendi valimistel, vastas Ossinovski, et selliseid otsuseid erakonnas tehtud ei ole. "Aga kui Tarand tahab Euroopa Parlamenti kandideerida, siis ta meie nimekirja kindlasti tugevdaks," lausus Ossinovski.

Tarand erakonda astumisest: vaatame

Nii Indrek Tarand kui ka Jevgeni Ossinovski rääkisid Tarandi kandideerimisest pikemalt ka ETV saates "Ringvaade".

Seal ei välistanud Tarand, et ta võiks tulevikus ka Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda astuda. Saatejuht Grete Lõbu küsis nimelt, kas Indrek Tarandi taskusse saab ka sotsiaaldemokraatide parteipilet. "Hetkel ei ole saanud, aga vaatame," vastas Tarand.

Tarand on olnud kaks koosseisu Euroopa Parlamendi saadik.

2009. aasta Euroopa Parlamendi valimistel kogus Tarand üksikkandidaadina 102 509 valija hääled. 2014. aasta Euroopa Parlamendi valimistel osales Tarand uuesti üksikkandidaadina ja osutus taas valituks, kogudes 43 390 häält.

Tarand kandideeris 2011. aastal edutult Toomas Hendrik Ilvese vastaskandidaadina Eesti presidendiks. Tarandi esitas Keskerakonna riigikogu fraktsioon.

Sotsiaaldemokraatidega liitumisest ja nende nimekirjas kandideerimisest on teatanud uutest nimedest ka Marina Kaljurand ja Andrus Vaarik. Et sotsid tema vastu huvi tunnevad, tunnistas ERR-ile ka Evelin Ilves, kes on lubanud oma otsuse erakonnavaliku ja kandideerimise osas teatavaks teha septembrikuu jooksul.

Indrek Tarand ja Jevgeni Ossinovski "Ringvaates"

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: