Mart Helme kandideerib valimistel Pärnus, Tarandit ta konkurendiks ei pea

Mart Helme.
Mart Helme. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ütles, et kandideerib riigikogu valimistel Pärnus, kuigi veel suvel pidas tõenäolisemaks mõnda Tallinna ringkonda.

"Arutades asja me leidsime, et mitte keegi teine ilmselt Pärnust neid hääli ära ei võtaks, mis mina võtan vana pärnakana ja seetõttu ma kandideerin Pärnus," ütles Helme ERR-ile.

Juuni lõpus kaalus Helme veel Pärnu asemel Tallinnas kandideerimist.
"Praeguseks on olukord kujunenud niimoodi, et ma siiski kandideerin Pärnus. Me oleme leidnud siin lisajõude ja oma ridu täiendanud. Meil on ka Tallinna ringkonnad täna esinumbrite ja veduritega täidetud. Ja ka Harjumaal tuleme me välja tugeva nimekirjaga," selgitas Helme.

Oma põhikonkurendiks Pärnus peab Helme Toomas Kivimäge, kui ta kandideerima peaks. "Ma arvan, et kui Reformierakond paneb välja Toomas Kivimägi, siis Toomas Kivimägi endise maavanema ja linnapeana, on seal kindlasti kõige kõvem konkurent," lausus Helme.

"Ülejäänute kohta ma ei oska öelda, kui näiteks Kadri Simson tuleb. Ta on traditsiooniliselt seal kandideerinud, tal on ka Pärnu juured - see omab ka tähtsust. Ma näen neid põhikonkurentidena," lisas ta.

Eelmisel reedel riigikogu valimistel sotside nimekirjas Pärnus kandideerimisest teatanud Indrek Tarandit Helme tõsiseltvõetavaks konkurendiks ei pea.

"Tarand on Tarand. Tarand ei tee enam Tarandit. Mis ma siin ikka ütlen selliste tuulelippude kohta, kes kord kandideerivad Keskerakonna presidendikandidaadina ja siis räägivad sellest, kuidas kõik parteid käivad teda noolimas. Minu andmetel teda nii väga noolimas ei käidud. Ja kelle jaoks justkui maailmavaade ei oma mingit tähtsust. Kord on ta valmis minema Vabaerakonna nimekirjas ja siis annab signaale välja, et ta võiks minna ka Isamaaga ja siis lõpuks maandub sotsides. Kui me vaatame, siis Isamaa ja sotsid on maailmavaateliselt üsna erinevad erakonnad ja see põhimõttelagedus torkab silma ka valijale. Ma olen päris veendunud, et Tarand ei tee seal mingisugust super-tulemust. Peale selle ei ole tal ka Pärnuga midagi pistmist," kommenteeris Helme.

Helme rääkis, et riigikogu valimistel on Pärnusse puutuvad teemad suuresti samad, mis kohalikel valimistel. "Tuleb rääkida sellest kolmandast sillast, tuleb rääkida Via Baltica neljarealise tee väljaehitamisest Tallinnast Pärnusse ja Pärnust edasi Iklasse. Tuleb rääkida Pärnu sadama kapasiteedi ala kasutamisest, selle multifunktsionaalsemaks muutmisest. Samuti on lennuvälja temaatika ja ka kergetööstuse rajamine," nimetas Helme valimisteemasid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: