Rootsi politsei tabas kroonijuveelide varguses kahtlustatud isiku ({{commentsTotal}})

Varastati mõlemad fotol olevad kroonid ja suurem kroonimisõun.
Varastati mõlemad fotol olevad kroonid ja suurem kroonimisõun. Autor/allikas: The Royal Armoury / Public Domain CC 3.0 BY-SA

Rootsi politsei pidas kinni isiku, keda kahtlustatakse seotuses suvel toimunud suurvargusega, mille käigus viidi Strängnäsi toomkirikust minema väärtuslikke ajaloolisi kuldesemeid ja juveele.

Kohaliku meedia teatel kuulatakse kahtlustatavat hetkel politseis üle ning midagi täpsemat pole avalikkusele veel edastatud, vahendas Yle.

Kindel on aga see, et ühtegi toomkirikust varastatud eset pole võimud veel kätte saanud. Seda hoolimata asjaolust, et esemeid otsitakse taga rahvusvaheliselt ning et selliseid ajaloolise väärtusega esemeid on sisuliselt võimatu või vähemalt väga raske müüa.

Esemete hulgas on kaks kullast ja kalliskividega kaunistatud krooni, kullatud kroonimisõun ja veel hulk väärisesemeid. Varandus on pärit 17. sajandi algusest, kuningas Karl IX ja tema abikaasa Christina päevilt. Karl IX oli Gustav Vasa noorim poeg ja Gustav II Adolfi isa. Karl IX on maetud Strängnäsi katedraali ning varastatud esemed olid kasutusel tema matusetseremoonial 1611. aastal. Tema abikaasa kuninganna Christina suri 1625. aastal ja maeti oma mehe kõrvale.

Pealtnägijate sõnul saabusid vargad Stockholmi lähistel Mälareni järve kaldal asuvasse Strängnäsi katedraali 31. juulil keskpäeva paiku, haarasid kiirelt kroonijuveelid ja jooksid minema. Mingit vägivalda nad ei kasutanud ning keegi intsidendi käigus viga ei saanud.

Varguse ajal oli toomkirik külastajatele avatud ning samal ajal toimus seal lähistel ka rahvarohke toidufestival. Kurjategijad jooksid sadamas ootel olnud mootorpaati ning põgenesid.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: