USA kehtestas Vene relvastuse tõttu Hiina valitsusametile sanktsioonid
USA kehtestas relvaarendusega tegelevale Hiina kaitseministeeriumi osakonnale sanktsioonid Vene hävitajate Su-25 ja õhutõrje raketisüsteemide S-400 ostmise eest.
Washingtoni hinnangul rikuvad Hiina kaitseministeeriumi varustuse arendamise osakonna (EDD) ostud Ühendriikide Vene-vastaseid sanktsioone.
EDD ja selle direktor Li Shangfu kanti musta nimekirja relvade ostmise eest USA sanktsioonide all olevalt Vene riiklikult relvaekspordifirmalt Rosoboronexport.
Sanktsioonidega külmutatakse kõik Li varad Ühendriikide jurisdiktsioonides ja piiratakse EDD ligipääsu globaalsetele finantsturgudele selle välisvaluutatehingute ja kõigi ülekannete blokeerimisega USA finantssüsteemis.
See on esimene kord, kui Ühendriigid on kehtestanud eelkõige Venemaa karistamiseks mõeldud Ameerika vastastele sanktsioonidega vastuseismise seaduse (CAATSA) alusel sanktsioonid kolmandale riigile.
Samal ajal teatas Washington sama seaduse alusel sanktsioonide kehtestamisest 33 Vene sõjaväe- ja luureametnikule ja organisatsioonile.
"Nende sanktsioonide lõppsihtmärk on Venemaa," ütles anonüümsust palunud kõrge USA valitsusametnik ajakirjanikele. "CAATSA sanktsioonid ei ole selles kontekstis mõeldud õõnestama mõne riigi kaitsevõimet. Nende eesmärk on panna Venemaa oma pahatahtlike tegevuste eest hinda maksma."
USA kongress võttis CAATSA vastu 2017. aastal tööriistana, mis annab president Donald Trumpi valitsusele suuremad võimalused Venemaa, Iraani ja Põhja-Korea sanktsioonidega sihikule võtmiseks.
Allikas: BNS