Eesti saab uuest aastast uue ID-kaardi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ID-kaart.
ID-kaart. Autor/allikas: ERR

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) tutvustab neljapäeval uut kontaktivaba liidesega ID-kaarti, mis võetaksse kasutusse uuel aastal, kirjutab Postimees.

Uut ID-kaarti ei pea kasutamiseks enam kaardilugejasse panema, vaid see toimib kontaktivabalt, märgib ajaleht -  selle võimaluse annab kaardile uus kiip, millel on eelmisega võrreldes suurem mälu.

Suurem mälu lubab kaardile lisada ka rohkem rakendusi, näiteks ühistranspordi elektroonilise pileti, puudega isiku kaardi või mõne teise elektroonilisel kujul väljastatava tõendi. Samas jääb kaardile alles ka senine kontaktne liides, millega kasutada seda kaardilugejas.

Vahetub ka ID-kaardi tootja, enam kui 15 aastat Eestile ID-kaarte tootnud Gemalto asemel hakkab seda uuel aastal tegema hanke võitnud Prantsusmaa ettevõte Idemia, endise nimega Oberthur.

Gemalto on hanke tulemused kohtus vaidlustanud, kuid esimese astme kohus otsustas mullu 28. detsembril vaide rahuldamata jätta. Gemalto viis vaidluse ringkonnakohtusse.

Peale ID-kaardi uuenevad elamisloakaart, digitaalne isikutunnistus ja diplomaatiline isikutunnistus.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: