Gemalto: PPA nõue on ebaproportsionaalne

Gemalto.
Gemalto. Autor/allikas: Peter Dejong/AP Photo/Scanpix

Gemalto sõnul on kahetsusväärne politsei- ja piirivalveameti (PPA) otsus minna kohtusse. Ettevõte nimetas PPA nõuet ebaproportsionaalseks.

PPA esitas Harju maakohtule hagiavalduse seoses Gemalto AG lepingurikkumisega, mis puudutab ID-kaardi privaatvõtmete genereerimist väljaspool kiipi.

"Gemalto soovib selgitada, et teda ei saa ühelgi moel pidada vastutavaks sellise lahenduse eest, kuna ta on kogu aeg pidanud läbirääkimisi rahumeelse kompromissikokkuleppe sõlmimiseks äärmise konfidentsiaalsusega ja heas usus. Seega avaldab Gemalto sügavat kahetsust PPA uue lähenemise pärast viia asi kohtusse," teatas ettevõte.

"Gemalto ei saa kommenteerida hagi ennast, kuna saab praegu tugineda vaid meedias esitatud informatsioonile, kuid soovib siiski rõhutada, et PPA poolt tänases pressiteates nimetatud nõue on täielikult ebaproportsionaalne, võrreldes sellega, mida PPA ise pakkus kokkuleppeks," lisas ettevõte.

Gemalto rõhutas, et ei ole rikkunud lepingulisi kohustusi ja jätkab nende täitmist.

Ettevõtte kinnitusel on nad näidanud üles tahet lahendada kõik nõuded, mis on seotud ID-kaardi tarnelepinguga, kohtuväliselt.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: