Keskerakond soovib langetada kütuse- ja elektriaktsiisi

{{1538216340000 | amCalendar}}

Keskerakonna esimehe Jüri Ratase kinnitusel soovib Keskerakond hinnatõusu pidurdamiseks langetada kütuse- ja elektriaktsiisi.

Ratas ütles Keskerakonna volikogul peetud kõnes, et Keskerakond soovib tuua Eestimaa inimesed senisest enam reaalselt riigijuhtimise juurde, seadustada presidendi otsevalimised ning laiendada rahvaalgatuse ja rahvahääletuse võimalusi.

"Samuti võiksime järgmisel valitsusperioodil rakendada kaasava eelarve printsiipi ehk lasta inimestel ise otsustada teatud summade üle riigieelarves," leidis erakonna juht, et rahva otsuseid tuleb toetada ka siis, kui need Keskerakonna vaadetega alati ei ühti.

Ratas sõnas erakonna volikogu ees peetud kõnes, et kuigi viimased kuud on toonud vastastikkuseid välistamisi ja punaseid jooni, moodustab Keskerakond võidu korral valitsuse erakondadega, kellega saab kõige enam oma programmi ja lubadusi ellu viia. "Meie punased jooned ei jookse mööda erakondi või isikuid, vaid lähtuvad Keskerakonna maailmavaatelistest seisukohtadest," rõhutas ta.

Ratas kinnitas, et Keskerakond ei ole nõus tervishoiu hiiliva erastamisega ega luba ellu viia maksumuudatusi, millest võidab vaid jõukam osa ühiskonnast. "Kindlasti ei ole meile vastuvõetav ühiskonda lõhestav poliitika ning haridusmaastiku hoogtöö korras ümberkorraldamine. Toetame õiglast, tasakaalukat ning kogu ühiskonda edasi viivat poliitikat," rääkis erakonna esimees.

Ratase sõnul minnakse valimistele kaitsma solidaarse tervishoiu lisarahastamist ning tugevat regionaal- ja maaelupoliitikat, aga ka õpetajate, kultuuritöötajate, IT-spetsialistide, veterinaaride ning sotsiaalhoolekande sektori ja siseturvalisuse valdkonna töötajate palgatõuse.

Kuigi terviklikku valimisplatvormi esitletakse jaanuaris, tõi Ratas erakonna oluliste eesmärkidena välja erakorralise vanaduspensioni tõusu, koduhoolduse või hooldekodu koha tagamise igale abi vajavale eakale, lapsetoetuste kasvu saja euroni ja omafinantseeringuta kodulaenu noortele peredele.

"Samuti taotleme põhimaanteede neljarajaliseks ehitamist laenuraha toel. Vastasel korral neist ainult räägitakse veel järgmised kakskümmend seitse aastat," lisas Ratas.

Hinnatõusu pidurdamiseks ning konkurentsivõime tõstmiseks soovib Keskerakond langetada kütuse- ja elektriaktsiisi. Alkoholiaktsiisile lubas peaminister maksurahu.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: