Ernits: Jakko Väli tahab endale 4000 euroga valimisnimekirja kohta saada

Peeter Ernits
Peeter Ernits Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Keskerakonnast EKRE-sse üle läinud riigikogu liige Peeter Ernits kirjutas sotsiaalmeedias, et Tallinna Televisiooni saate "Otse kümnesse" teine saatejuht Jakko Väli on käinud erakondade juures sooviga osta endale riigikogu valimisnimekirja koht.

"Jakko Väli käib meil Toompeal endale riigikogu valimisnimekirjas kohta ostmas. Alati pakub 4000 eurot. Seni edutult, suuremad erakonnad on mehe viisakalt minema saatnud. Mõned võimalused, näiteks Vabaerakond, Elurikkuse erakond on veel jäänud," kirjutas Ernits.

Hiljem täpsustas Ernits ERR-ile, et sellest informeerisid teda suuremate erakondade juhid.

"Ja kõige naljakam on see, et see summa on olnud sama. Käekiri on justkui sama. See päris unenägu ei ole," rääkis Ernits.

Jakko Väli ennast ei õnnestunud ERR-il tabada. Tema telefoninumbrile helistades võttis toru meesterahvas, kes teatas, et talle "ei ole isegi tuttav selline nimi, kahjuks".

EKRE esimehe Mart Helme sõnul ta küll tunneb Jakko Välit, aga pole temaga valimisnimekirja teemal midagi konkreetset rääkinud.

"Meie oleme Jakko Väliga vanad tuttavad "Otse kümnesse" ja "Vaba mõtte klubi" päevilt ning Jakko on maininud, et võiks kandideerida, aga meil ei ole temaga mitte mingisuguseid konkreetseid jutte olnud," ütles Helme.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni esimees Kalvi Kõva ja Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi kinnitasid, et ka nende erakondade poole Väli pöördunud pole.

Ernitsa ja Väli vahelised pinged Tallinna TV-s

Nii Ernits kui ka Väli juhivad kordamööda Tallinna Televisiooni saadet "Otse kümnesse". Viimases "Otse kümnesse" saates viitas Väli, et kuna Ernits vahetas erakonda, siis tal enam "Otse kümnesse" saate juhtimisse asja ei ole.

"Peeter Ernitsa lasime hüppamisest väsinuna puhkusele. On võimalik, et ta ei tule enam üldse tagasi," ütles Väli.

Ernits vastas, et tema jaoks oli Väli selline pöördumine üllatav.

"Tema ei ole mingi lahtilaskja, tema enda saatejuhtimise küsimus on olnud pidevalt Tallinna Televisiooni juhatuses arutusel," kommenteeris Ernits.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: