Ernits: Õunapuu sai ameti poliitilise kokkuleppega

Peeter Ernits
Peeter Ernits Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riigikogu liige, hiljuti Keskerakonnast lahkunud Peeter Ernits väidab, et kui Jaan Õunapuu valiti rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna Tartu talitust juhtima, siis seda lubaduse eest peagi Keskerakonnaga liituda. Jaan Õunapuu sõnul Ernitsa jutt tõele ei vasta.

Rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna talitusejuhi ametikoht on sisuliselt maavanema ametikoha järeltulija. Talitusejuhid said ametisse pärast maavalitsuste kaotamist ja valiti välja 2017. aasta lõpus. Peeter Ernits väidab, et ehkki valiku pidi tegema rahandusministeeriumi juurde loodud komisjon, siis muret talitusejuhtide pärast tundis temagi.

"Ma loomulikult ka Keskerakonna fraktsioonis riigikogus pöörasin tähelepanu, et miks Keskerakond on nii nõrgalt esindatud nende maavanema nö järeltulijate seas. Kui ma õigesti mäletan, oli seal kaartide jaotus selline, et kolm sotsi, kolm IRL-ist ja üks oli keskerakondlane. Et miks peaministripartei nii nõrgalt on esindatud seal. Ja siis mulle vastati fraktsioonis, et ei ole häda midagi, aga ma tulin selle küsimusega pidevalt."

Nimelt sai Ernits enda sõnul teada, et Jaan Õunapuu valimisega Tartu talituse juhiks käis kaasas niinimetatud salaprotokoll.

"Et valituks saamine tähendas seda, et ta tuleb Keskerakonda ja hakkab riigikogu valimistel kandideerima Keskerakonna nimekirjas."

Seda, kelle käest Ernits niisuguseid asju kuulis, ta ütlema ei soostu. Räägib vaid, et kuulis juttu mitmelt poolt ja et seda olla levitanud Jaan Õunapuu ise. Küsimusele, miks Ernits niisugustest kuuldustest varem avalikult ei rääkinud, vastab ta, et kõneles asjast fraktsioonis. Läinud nädalal tõesti Keskerakonnaga liitunud Jaan Õunapu lükkab Peeter Ernitsa väited tagasi.

"Midagi sellist ei ole olnud. Mingeid lubadusi ei ole mulle antud, ei ole mina andnud. Kui konkurss välja kuulutati, olin mina ka üks nendest, kes esitas oma CV. Käisin Tallinnas kolmeliikmelises komisjonis, seal ei olnud ühtegi poliitikut, kõik olid ametnikud. Ja siis läks veel paar nädalat mööda, kui anti mulle teada, et nad on otsustanud mind selle ameti peale valida ja kas ma olen sellega nõus."

Seda, et Ernits ei räägi tõtt, väidab ka toonane riigihaldusminister Jaak Aab.

"Ja tuletan meelde, et see oli avalik konkurss, mille korraldas rahandusministeeriumi personaliosakond. Vastavad osakonnajuhatajad, asekantslerid olid komisjonis ja nemad selle valiku tegid. Jaan Õunapuu oli kui mitte üks kõige kõvematest kandidaatidest, siis lausa kõige parem kandidaat. Ei saa aru, millest Peeter Ernits räägib," ütleb Aab.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: