Jakko Väli: mina ei ole kandideerimise eest parteidele raha pakkunud

Jakko Väli juhtimas TTV saadet
Jakko Väli juhtimas TTV saadet "Otse kümnesse".

Tallinna Televisiooni saatejuht Jakko Väli ütles, et tema ei ole erakondadele valimisnimekirja saamiseks raha pakkunud, nagu väitis esmaspäeval EKRE poliitik Peeter Ernits.

"Mina ei ole Toompeal erakondadele raha pakkumas käinud, küll aga on mul olnud kandideerimisest vägagi konkreetselt juttu nii Jaanus Karilaidi kui ka Mart Helmega. Nende poolt on välja käidud ka summad, mida nimekirja tippu paigutatavatelt kandidaatidelt oodatakse, kuid Ernitsa 4000 eurot on see väiklane mehike ise välja mõelnud," rääkis Väli.

"Peeter Ernitsa puhul on tegemist kibestunud ja kahepalgelise argpüksiga, kellele meeldib selja tagant teistele nuga selga lüüa. Tuletan meelde, et Keskerakonnast lahkus mees samamoodi argpükslikult, sellest erakonna juhtkonda informeerimata," lisas Väli.

Väli sõnul kaob Ernits Tallinna Televisiooni ekraanilt juba alates novembrist ja edaspidi jääb saate "Otse kümnesse" saatejuhiks vaid Väli. Väli väitel on Ernitsa telekarjääri lõppemise põhjuseid mitu, aga EKRE-ga liitumine ei ole üks neist.

Tallinna Televisiooni juhatuse liige Taavi Pukk ütles ERR-ile, et Väli jutt sellest, et Ernits novembrist "Otse kümnesse" saate juhtimise lõpetab, ei vasta tõele. Eetrikeelu saavad kõik need saatejuhid, kes otsustavad riigikogu valimistel kandideerida.

"Mis puudutab valimistel kandideerijaid saatejuhtidena, siis selles osas käitume sarnaselt viimaste kohalike valimiste eelsele perioodile, kus kinnitame kuupäeva, mis hetkest alates valimistel kandideeriv inimene enam saadet juhtida ei saa, ükskõik mis erakonnast ta on. TTV juhatus teeb nõukogule ettepaneku, et see kuupäev võiks olla 1. jaanuar 2019. Teemat arutas ka TTV ühiskondlik nõukoda oma viimasel koosolekul ning andis juhatusele samuti soovituse väga kindlate valimiseelsete reeglite paikapanemiseks," kommenteeris Pukk.

"Seega, kui Peeter Ernits ja Jakko Väli valimistel kandideerivad, siis reegli jõustumise hetkest kuni valimispäeva möödumiseni nad enam saadet juhtida ei saa," lisas ta.

Taavi Pukk lisas, et TTV-s saadete juhtimise eelduseks ei ole "õige" erakondlik kuuluvus. Pukk tõi näite, et hetkel tuleb TTV-le kaastööd saatejuhtidena nii SDE, Keskerakonna, EKRE kui ka Reformierakonna liikmete seast.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: